Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Aneta Walasek: Walka toczy się do ostatniej piłki

Aneta Walasek: Walka toczy się do ostatniej piłki

fot. archiwum

Siatkarki KS-u Impelu Gwardii Wrocław odniosły w mistrzostwach Polski kadetek w Kętrzynie dwa zwycięstwa i, podobnie jak Energa Gedania Gdańsk, zapewniły sobie awans do półfinału. W obu meczach MVP została wybrana Aleksandra Gromadowska.

Zespół ze stolicy Dolnego Śląska stoczył dwa zacięte spotkania – z MKS-em Dąbrowa Górnicza i UMKS-em MOS Wola Warszawa. Oba mecze trzymały kibiców w napięciu do ostatnich akcji tie-breaka.

My chyba tak lubimy grać – mówi trenerka KS-u Impelu Gwardii, Aneta Walasek.Kibicom na pewno takie widowiska się podobają. Walka toczy się do ostatniej piłki, choć oczywiście takie mecze kosztują sporo nerwów.

Aneta Walasek podkreśliła, że w spotkaniu z UMKS-em MOS Wola jej zespół zagrał słabo. – Jednak lepiej brzydko wygrać, niż pięknie przegrać – dodała.W obu meczach z udziałem wrocławskich siatkarek najlepszą zawodniczką spotkania została Aleksandra Gromadowska.Na pewno jest ona naszym bardzo mocnym punktem, ale o sile Impelu Gwardii stanowi gra zespołowa. Dużo pozytywów wniosły do gry zmienniczki. Mamy młodą drużynę. W przyszłym roku jeszcze osiem zawodniczek będzie mogło grać w kadetkach – powiedziała Aneta Walasek.

W piątek w ostatnim dniu rywalizacji w grupach KS Impel Gwardia zagra z Energą Gedanią Gdańsk. Stawką będzie pierwsze miejsce w grupie B. – Na pewno spotkamy się z bardzo silnym przeciwnikiem. Zawodniczki tego zespołu już dużo potrafią, no i gdańszczanki mają w składzie mistrzynię Europy kadetek – Magdalenę Damaske, która bardzo dużo wnosi do gry Energi Gedanii – mówi trenerka wrocławskiej drużyny.

Aneta Walasek podkreśliła, że mistrzostwa Polski w Kętrzynie są bardzo dobrze zorganizowane. – Wszyscy tutaj odnoszą się do nas miło i życzliwie. Nie możemy narzekać na warunki pobytowe. Każda nasza prośba jest szybko realizowana. Hala, w której rozgrywane są mecze, jest ładna, a na trybunach panuje prawdziwie sportowa atmosfera – zakończyła Aneta Walasek.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved