Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Wrona: Nie robię sobie wielkich złudzeń

Andrzej Wrona: Nie robię sobie wielkich złudzeń

fot. Cezary Makarewicz

Andrzej Wrona i Wojciech Włodarczyk zostali wybrani przez Andreę Anastasiego na sparingi z reprezentacją Serbii. Obaj cieszą się z tej możliwości, ale są świadomi, że od występu w meczu towarzyskim do powołania na oficjalne spotkanie jeszcze daleka droga.

Jak się teraz czuję, gdy jadę do Milicza? Od trzech tygodni trenuję z pierwszą kadrą, zdawałem sobie sprawę, że Michał Ruciak ma problemy zdrowotne, więc pewnie pojadę na mecze przeciwko Serbom, jednak mimo to wydaje mi się, że to tylko sen – powiedział Wojciech Włodarczyk na łamach „Przeglądu Sportowego”.

W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Wrona. Młody środkowy dotychczas miał okazję prezentować swoje umiejętności w kadrze B. Chociaż cieszy się z powołania na mecze towarzyskie z Serbią, to wie, że nie oznacza ono zaproszenia na spotkania oficjalne. – Oczywiście cieszę się, że pojechałem do Milicza i być może dostanę szansę debiutu w kadrze, jednak nie robię sobie wielkich złudzeń – przyznaje.

Obaj zawodnicy w przyszłym sezonie będę reprezentować PGE Skrę Bełchatów. Wojciech Włodarczyk liczy, że jego nazwisko już wkrótce będzie rozpoznawane przez jak największą liczbę kibiców. – Chwilę wcześniej podpisałem kontrakt z PGE Skrą, więc dla mnie to wszystko jest wielką sprawą. Mam nadzieję, że zadebiutuję i przestanę być anonimem dla polskich kibiców – powiedział mistrz Austrii sezonu 2012/2013 o wydarzeniach ostatnich tygodni.Andrzej Wrona jest już znany polskim kibicom. Ma jednak swoje plany i marzenia. – Od dziecka oglądałem w telewizji mecze Ligi Światowej i z kolegami z warszawskiego Metra marzyliśmy, by kiedyś znaleźć się na miejscu polskich gwiazd. Wybrałem jednak małe kroczki, najpierw wybrano mnie do grona 22 siatkarzy powołanych na „światówkę”, potem powalczę o miejsce w meczowej dwunastce, aż w końcu doczekam się pierwszej szóstki. Wiem jednak, że to bardzo trudne – podkreślił.

*Rozmawiał Kamil Składowski
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved