Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > W Rzeszowie chcą zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

W Rzeszowie chcą zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

fot. archiwum

Asseco Resovia chciałaby, aby w Rzeszowie odbył się przyszłoroczny turniej finałowy Ligi Mistrzów. - Dlaczego nie? - pyta wiceprezes klubu z Podkarpacia, Bartosz Górski. Czy przy okazji uda się powiększyć halę na Podpromiu?

Naszym celem jest sportowy awans do Final Four Ligi Mistrzów, ale gdyby CEV wziął pod uwagę Rzeszów jako organizatora, a warunki finansowe byłyby do spełnienia, to dlaczego nie? Taka impreza byłaby wspaniałą sprawą dla fanów siatkówki w mieście i regionie, a także promocją dla samego miasta – mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

Mistrzowie Polski po raz trzeci zagrają w tych elitarnych rozgrywkach. Rywali w fazie grupowej poznają podczas czerwcowego losowania, które odbędzie się w Wiedniu. Wtedy też rzeszowianie mają sondować możliwość starania się o organizację Final Four.

Jest jednak spory problem, właśnie z halą Podpromie, która obecnie może pomieścić ok. 4,5 tys. kibiców. To za mało na organizację takiej imprezy. – Dobrze by było pomyśleć o przebudowaniu bocznych sektorów, dzięki temu zwiększyłaby się pojemność hali i mecze mogłoby oglądać w sumie ok. 5 tys. kibiców – mówił podczas wtorkowej sesji rady miasta Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa, i dodał: – To pozwoliłoby się też starać o organizację turnieju finałowego Ligi Mistrzów.Szansą dla Rzeszowa może być też to, że w poprzednich latach nie było zbyt wielu chętnych do organizacji tej imprezy. Dwa lata temu CEV na siłę szukał miejsca do rozegrania turnieju, który ostatecznie odbył się w Łodzi.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved