Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarskie gwiazdy po raz kolejny zabłysną w Miliczu

Siatkarskie gwiazdy po raz kolejny zabłysną w Miliczu

fot. archiwum

24 i 25 maja odbędzie się IX edycja siatkarskiej Alei Gwiazd. W ramach programu zaplanowano towarzyskie mecze reprezentacji Polski i Serbii w Miliczu i Twardogórze. Tegoroczną edycję swoją obecnością uświetnią m.in. Giba, bracia Grbić i Andrea Zorzi.

Siatkarska Aleja Gwiazd w kalendarzu siatkarskich wydarzeń zapisała się po raz pierwszy 10 maja 2003 roku. Impreza odbywa się cyklicznie, a jak zgodnie powtarzają organizatorzy, jej celem ma być popularyzacja siatkówki w Polsce. Co roku stałym punktem siatkarskiej Alei Gwiazd jest odsłonięcie tablic z odciskami dłoni przez sławy nie tylko polskiej, ale też światowej siatkówki. Swoją obecność w tym roku potwierdzili m.in. Brazylijczyk Giba, serbscy siatkarze Władimir i Nicola Grbić oraz włoski wielokrotny mistrz Europy i świata – Andrea Zorzi. Gwiazdy światowej siatkówki do Polski przylecą dzisiaj. Docelowo w tym roku swój odcisk dłoni miał odsłonić szkoleniowiec reprezentacji Brazylii – Bernardo Rezende, jednak w związku ze startującymi za niespełna dwa tygodnie rozgrywkami Ligi Światowej i przygotowaniami Canarinhos trener nie mógł przyjechać do Polski.

Odsłonięcie pamiątkowych tablic odbędzie się w piątek 24 maja na rynku w Miliczu, w gronie uhonorowanych znaleźli się także Krystyna Wleciał-Hajec, Wojciech Drzyzga i Ary Graça. Odsłonięta zostanie także tablica poświęcona tragicznie zmarłemu siatkarzowi Arkadiuszowi Gołasiowi.

We wcześniejszych edycjach Alei Gwiazd swoje tablice odsłoniło już ponad czterdzieści osobistości, wśród których znaleźli się przede wszystkim zawodnicy i zawodniczki oraz trenerzy. W alei można oglądać już odciśnięte dłonie takich siatkarskich marek, jak: Edward Skorek, Tomasz Wójtowicz, Ryszard Bosek, Hubert Wagner, Stanisław Gościniak, Włodzimierz Sadalski, Zbigniew Zarzycki, Wiesław Czaja, Andrzej Niemczyk, Małgorzata Glinka, Piotr Gruszka, Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Raul Lozano, Dorota Świeniewicz, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Maria Liktoras, Mariola Zenik, Daniel Castellani, Sebastian Świderski, Michał Winiarski, Agata Mróz-Olszewska i Krzysztof Ignaczak.Tegoroczna Aleja Gwiazd będzie także inauguracją sezonu reprezentacyjnego. W ramach imprezy zaplanowano dwa towarzyskie spotkania reprezentacji Polski i Serbii. Pierwszy mecz podopiecznych Andrei Anastasiego z Serbami odbędzie się w piątek o godz. 20:30 w Miliczu, kolejny w sobotnie popołudnie (godz. 17:00) w Twardogórze.

Szczegółowy program Alei Gwiazd 2013:
Milicz: 24 maja, piątek:
Odsłonięcie pamiątkowych tablic – milicki Rynek – godz. 17:00-18:00
Piknik Siatkarski z udziałem zawodników, trenerów i kibiców – godz. 18:30
Mecz pierwszych reprezentacji Polski i Serbii – godz 20:30
Twardogóra: 25 maja, sobota
Drugi mecz Polska – Serbia – godz. 17:00

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved