Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Norwid Częstochowa na turnieju w Bolzano

Norwid Częstochowa na turnieju w Bolzano

fot. Katarzyna Kopcik

Od piątku do niedzieli młodzi siatkarze Exactu Systems Norwid Częstochowa zagrają w międzynarodowym turnieju Euregio Cup we włoskim Bolzano. Siatkarze spod Jasnej Góry zmierzą się z zespołami z Włoch, Czech, Niemiec, Austrii i Serbii.

To już piąta edycja międzynarodowego turnieju Euregio Cup, w którym zmierzą się zawodnicy z rocznika 1996 i młodsi. Przyjedzie dwanaście drużyn, w tym tylko jedna ekipa z Polski, czyli Exact Systems Norwid Częstochowa. Dla siatkarzy spod Jasnej Góry będzie to trzeci udział w turnieju. W poprzednim roku zajęli piąte miejsce, dwa lata temu wygrali. Skąd zaproszenie dla Norwida? – Zaproszenie na turniej 2 lata temu było wynikiem mojego stażu w Trentino Volley. Organizatorzy szukali jeszcze jednej zagranicznej drużyny. Z chęcią pojechaliśmy, a nasza dobra dyspozycja we wszystkich meczach pozwoliła na końcowe zwycięstwo – wyjaśnił Wojciech Pudo, trener częstochowian.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, Exact Systems trafił do grupy B, a jego rywalami będą: Trentino Volley [ITA], Argentario Volley [ITA], niemiecka reprezentacja kadetów, Vero Volley Lidl Logistic [ITA] i Hypo Tirol Innsbruck [AUT]. W grupie A znalazły się zespoły: Volley Segrate 1978 SSDRL [ITA], Ok Vojvodina Ns Seme Novi Sad [SRB], CZU Praga [CZ], Villazzano Volley [ITA], Sudtirol Cassa di Risparmio [ITA] i zespół z Niemiec.

W ciągu trzech dni każda z drużyn rozegra 7 meczów, dlatego turniej w Bolzano będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń i porównania się z innymi krajami. – Wspomnienia z poprzednich edycji turnieju mam bardzo pozytywne. Organizatorzy to grupa pasjonatów dbających o każdy szczegół. Ciągle pytają, czy czegoś brakuje i czy wszystko jest ok, a jeśli jest inaczej, to od razu to poprawiają – powiedział częstochowski szkoleniowiec. Młodzi siatkarze zagrają przy pełnych trybunach, a nie tak jak to wygląda w Polsce, gdzie frekwencja na zawodach młodzieżowych jest bardzo niska. – Włosi są bardzo zakochani w siatkówce, co miałem okazję zobaczyć podczas stażu na różnych turniejach, z minisiatkówką włącznie, gdzie trybuny są pełne ludzi – rodziców i bliskich dzieciaków, a ideą takiego turnieju jest gra i zabawa – w minisiatkówce chłopcy i dziewczynki grają przeciwko sobie, a nie w osobnych kategoriach – dodał trener Pudo.Młodzi chłopcy nie mają co liczyć na pieniężne nagrody, otrzymają jedynie puchar i statuetki dla najlepszych zawodników. – Celem turnieju nie są nagrody, a skonfrontowanie różnych kultur siatkarskich, wymiana doświadczeń, a dla włoskich zespołów przetarcie przed finałami kraju, które są tydzień później – zauważył Wojciech Pudo.

Młodzi częstochowianie są podekscytowani wyjazdem do Italii. – Wyjazd na turniej do Włoch to z pewnością dla nas wszystkich ogromne przeżycie i niesamowite emocje towarzyszące samym rozgrywkom siatkarskim. Wynika to z tego, że będziemy grali daleko od domu i w zupełnie obcym miejscu, co jest dla nas dodatkową satysfakcją. Nasz zespół jest mocno zmotywowany i skoncentrowany, począwszy od naszego trenera, aż do każdego zawodnika. Chcemy pokazać się tam z jak najlepszej strony, bo reprezentujemy tam nasz kraj, w końcu jesteśmy jedynym zespołem z Polski – powiedział Rafał Pawlak, atakujący Norwida.

Częstochowianie w ostatnim czasie przygotowywali się specjalnie pod ten turniej. – Zawody będą podsumowaniem naszego tegorocznego sezonu i poczynionych w nim postępów. Do rozgrywek przystąpimy silnym zespołem, dlatego też mamy kim postraszyć kolegów z zagranicy. W ostatnim czasie trenowaliśmy jeszcze intensywniej, ponieważ odpowiednie przygotowanie do turnieju jest rzeczą najistotniejszą. Zgrywaliśmy się, pracowaliśmy nad formą, by osiągnąć sukces, jakim jest zarówno zwycięstwo, jak i pokazanie dobrej norwidowskiej siatkówki – zakończył młody atakujący.

Skład Norwida na turniej w Bolzano: Dawid Woch, Mikołaj Szewczyk, Łukasz Dąbrowski, Piotr Florczyk, Kacper Stelmach, Maciej Szecówka, Mateusz Lipowicz, Miłosz Zemła, Szymon Bereza, Adam Kubieniec, Rafał Pawlak, Sławomir Kołosowski, trener Wojciech Pudo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved