Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Młodość i rutyna – taki będzie nowy BKS Bielsko-Biała

Młodość i rutyna – taki będzie nowy BKS Bielsko-Biała

fot. archiwum

Grająca dotychczas na pozycji przyjmującej Karolina Ciaszkiewicz wraca do gry po urlopie macierzyńskim. Siatkarka będzie znowu reprezentowała barwy BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. W BKS-ie zagrają również młodziutkie Paulina Stroiwąs i Natalia Strózik.

Już przed odejściem na wolne Karolina Ciaszkiewicz przez pięć sezonów grała w BKS-ie. W swojej karierze sięgnęła po siedem medali mistrzostw Polski – jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe, a także dwa Puchary Polski i dwa krajowe Superpuchary. W okresie występów w reprezentacji Polski awansowała z nią do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Po kolejnym sezonie poza podium polskiej ekstraklasy w BKS-ie doszło do sporych zmian. Już teraz wiadomo, że w kolejnych rozgrywkach w bielskim klubie zagrają: Koleta Łyszkiewicz, Mariola Wojtowicz, Sylwia Pelc, Helena Horka i Marta Szymańska.

Do doświadczonych zawodniczek pierwszego zespołu dołączą również dwie młode zawodniczki – Paulina Stroiwąs i Natalia Strózik.Paulina Stroiwąs to 19-letnia środkowa bloku, która w Bielsku-Białej spędzi drugi sezon. Bielscy kibice znają ją z występów w juniorskim i trzecioligowym zespole BKS-u Aluprof. Choć Paulina była włączona do szerokiej kadry seniorek bialskiego zespołu, to nie zagrała w ani jednym spotkaniu ligowym. Ze swoimi starszymi koleżankami zagrała jednak w kończącym sezon spotkaniu z reprezentacją Białorusi i pokazała się z bardzo dobrej strony.

W sezonie 2013/2014 w Bielsku-Białej będzie grała także Natalia Strózik. 18-letnia przyjmująca (może grać również na pozycji atakującej) w zakończonym sezonie broniła barw SMS-u Sosnowiec. Reprezentantka Polski kadetek (w barwach której zajęła 4. miejsce w mistrzostwach świata i 5. miejsce w mistrzostwach Europy w 2011 roku) oraz reprezentantka Polski juniorek (6. miejsce w mistrzostwach Europy w 2012 roku). Dzięki BKS-owi Aluprof młoda siatkarka pochodząca z Tychów będzie miała możliwość debiutu w ORLEN Lidze.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved