Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Martin Olejnak: Oni musieli powalczyć o trenera

Martin Olejnak: Oni musieli powalczyć o trenera

fot. archiwum

Od tego sezonu całą polską kadrę plażowiczów pod swoją pieczą ma Słowak Martin Olejnak, pod którego skrzydłami para Fijałek/Prudel awansowała i świetnie spisała się na igrzyskach. Olejnak opowiedział Przeglądowi Sportowemu o współpracy z Polakami.

Do sztabu reprezentacji Polski plażowiczów Martin Olejnak dołączył w 2011 roku. Jego znajomość z polskimi graczami trwała jednak już od jakiegoś czasu. – Zacząłem obserwować ich grę podczas zawodów. Później Grzesiek Fijałek zapytał mnie, czy umiem sobie wyobrazić jak by to było, gdybym był ich trenerem – opowiada o początkach słoweński trener. – Podczas turnieju w Starych Jabłonkach w 2010 roku Grzesiek powiedział mi, że otrzymał informację z PZPS-u i istnieje taka możliwość. Chłopaki stwierdzili, że jeżeli chcą osiągnąć coś więcej, to potrzebują zagranicznego szkoleniowca. Oni musieli powalczyć o trenera (śmiech) – mówi w Przeglądzie Sportowym.

Od tego roku Słowak przejął całą reprezentację i trenuje duety Fijałek/Prudel, Kądzioła/Szałankiewicz i Kantor/Łosiak. Ten trzeci to najbardziej utytułowana dwójka wśród polskiej młodzieży i najmłodszy polski team na światowych seniorskich plażach. – Dobrze, że mają medale, ale to niewiele znaczy w kontekście rywalizacji w turniejach z cyklu World Tour. Jestem przekonany, że są w stanie osiągnąć dużo więcej, bo na treningach często wygrywali ze starszymi zawodnikami, którzy regularnie występują w wielkoszlemowych zawodach – ocenia Olejnak.

Rozmawiała: Edyta Kowalczyk, więcej w serwisie Przeglądu Sportowegoźródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved