Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa: Ogromne osłabienie reprezentacji Argentyny

Liga Światowa: Ogromne osłabienie reprezentacji Argentyny

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Argentyny w rozpoczynającej się już niebawem Lidze Światowej będą musieli radzić sobie bez jednego ze swoich liderów. Facundo Conte zdecydował wycofać się z tych rozgrywek i poddać się operacji barku.

Nowy nabytek PGE Skry Bełchatów kontuzji prawego barku nabawił się w grudniu podczas rozgrywek Pucharu Rosji w meczu Dynama Krasnodar (w którym występował) z Lokomotivem Nowosybirsk. Zawodnik przechodził rehabilitację, wrócił nawet na boisko, ale nie do końca wyleczony uraz cały czas przeszkadzał mu w grze i Argentyńczyk zdecydował, że podda się operacji i rezygnuje z występu w Lidze Światowej 2013. – Boli mnie to, że nie będę mógł pomóc zespołowi w Lidze Światowej, ale to była decyzja, którą musiałem podjąć. To było najlepsze rozwiązanie dla mojej kariery – z żalem stwierdził zawodnik.

Siatkarz dotarł na zgrupowanie kadry w Mar del Plata, ale po tygodniu ogłosił, że nie może dalej uczestniczyć w przygotowaniach, ponieważ chce normalnie rozpocząć sezon ze swym nowym klubem – PGE Skrą Bełchatów. Dodatkowo Facundo Conte argumentował swój wybór tym, iż chce się wyleczyć już teraz, by dobrze przepracować sezon 2013/2014, po którym odbędą się mistrzostwa świata. – W najbliższy czwartek przejdę operację w jednym z włoskich szpitali, a rehabilitacje przejdę w Argentynie pod okiem Gabriela Solariego i innych lekarzy naszej kadry. Na decyzję wpływ miał też fakt, iż w tym roku walczymy tylko w Lidze Światowej, natomiast pogłębienie urazu mogłoby poskutkować moją absencją na przyszłorocznych mistrzostwach świata – uznał Conte.

Facundo Conte podkreślił, że nie rezygnuje z gry w kadrze i wciąż jest jej członkiem na ten rok, jednakże z powodu urazu raczej nie zagra w niebiesko-białych barwach. – Nadal jestem członkiem tej reprezentacji, ale nie mogę w niej zagrać z powodu mojego urazu. Chcę być razem z moimi kolegami i przyjaciółmi z drużyny narodowej podczas spotkań w Argentynie i zobaczyć co wydarzy się w finale. Czas mojej rehabilitacji nie jest dokładnie znany – może wynosić od 40 dni nawet do 4 miesięcy – odpowiedział przyjmujący PGE Skry Bełchatów.Nie da się ukryć, że absencja Facundo Conte jest sporym osłabieniem dla reprezentacji Argentyny. Trenerowi Javierowi Weberowi do dyspozycji zostało jeszcze pięciu przyjmujących – Rodrigo Quiroga, Cristian Poglajen, Federico Pereyra, Pablo Bengolea oraz Nicolás Bruno. Przypomnijmy, że Argentyńczycy są grupowym rywalem biało-czerwonych w tegorocznej edycji LŚ, a także gospodarzami turnieju finałowego, który odbędzie się w Mar del Plata w dniach 17-21 lipca.

źródło: canchallena.lanacion.com.ar, inf. własna, ole.com.ar

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved