Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jurij Bierieżko: Dla mnie jest to nowe doświadczenie

Jurij Bierieżko: Dla mnie jest to nowe doświadczenie

fot. archiwum

Jurij Bierieżko podpisał dwuletni kontrakt z Dynamem Krasnodar. - Dynamo to dobry zespół, a Krasnodar jest bardzo przyjaznym miastem - ocenił mistrz olimpijski z 2012 roku. W poprzednim sezonie przyjmujący reprezentował Zenit Kazań.

I o mieście, i o klubie słyszałem bardzo pozytywne opinie. Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do zespołu Dynama. Dla mnie jest to nowe doświadczenie. W Dynamie zebrało się sporo dobrych graczy, zespół będzie kierowany przez trenera o uznanym nazwisku – powiedział Bierieżko. Jestem pewien, że w nowym sezonie osiągniemy lepsze rezultaty. O fanach Dynama słyszałem same dobre słowa. Chcę powiedzieć naszym fanom: oszczędzajcie siły na następny sezon! Naprawdę potrzebujemy waszego wsparcia!

Jurij Bierieżko ma na swoim koncie trzy mistrzostwa Rosji (2006, 2008, 2012), trzy wicemistrzostwa (2004, 2005, 2007) i dwa brązowe medale (2010, 2013). Zdobywał medale także w Pucharze i Superpucharze Rosji oraz Lidze Mistrzów. Jest także reprezentantem Sbornej. Wraz z kadrą zdobył m.in. wicemistrzostwo Europy w 2007 roku oraz złoto IO w 2012 roku.

Tytuły Jurija Bierieżki mówią same za siebie – przyznał prezes Dynama, Rusłan Olichwer. Miał on jednak problemy z kontuzjami, które uniemożliwiły mu pokazania całego swojego potencjału w poprzednich sezonach. Mamy nadzieję, że Jurij pokaże wszystkim na co go stać. Wierzymy, że będzie wzmocnieniem Dynama w nadchodzącym sezonie.źródło: dinamokrasnodar.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved