Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jakub Guz: Szanse wszystkich zespołów oceniam po 25 procent

Jakub Guz: Szanse wszystkich zespołów oceniam po 25 procent

fot. archiwum

Zespół Avii Świdnik chciałby powrócić na zaplecze ekstraklasy mężczyzn. Niedługo będzie miał do tego doskonałą okazję. Podopieczni Marcina Jarosza w dniach 31 maja - 2 czerwca zagrają w Miliczu w turnieju finałowym o awans do I ligi.

W turnieju półfinałowym w Tychach zespół Avii nie miał sobie równych. Świdniczanie wygrali wszystkie trzy mecze, tracąc w sumie jedynie dwa sety. Mimo to Jakub Guz , kapitan drużyny, uważa, że nie były to łatwe zawody. – Każda z czterech ekip chciała wygrać. Wprawdzie my uważani byliśmy za faworyta półfinału, ale o niczym to nie świadczy. Dlatego takie spekulacje zostawiliśmy na boku i na poważnie podchodziliśmy do każdego przeciwnika. Jak się okazało, już po dwóch dniach turnieju, z kompletem wygranych, mieliśmy pewny udział w wielkim finale. W trzecim meczu trener Marcin Jarosz dał pograć zmiennikom, którzy stanęli na wysokości zadania i również zwyciężyli, i to gospodarzy – powiedział na łamach "Dziennika Wschodniego".

Tymi wygranymi świdniczanie podtrzymali świetną passę, po półfinale mają na koncie 26 zwycięskich meczów i ani jednej porażki. Kapitan Avii przyznał, że chciałby, aby po finale rekord zwycięstw był jeszcze lepszy. – Tworzymy historię. Przed spotkaniami nikt z nas nie myśli o tym, że gramy o nowy rekord. Dopiero po zwycięstwach rozmawiamy o naszych kolejnych dokonaniach. Mam nadzieję, że turniej finałowy podtrzyma passę wygranych.

Rywalami Avii w turnieju finałowym będą zespoły AZS-u AGH Kraków, TKS-u Tychy i KS-u Milicz. Świdniczanie najmniej znają ekipę gospodarzy zawodów – KS Milicz. Mimo to nie martwią się, bowiem mają jeszcze kilka dni na rozpracowanie przeciwników. – Mamy płytę z jego meczami [KS-u – przyp. red.], do czwartku powinniśmy ich rozpracowywać – podkreślił Jakub Guz. W tej chwili szanse wszystkich zespołów oceniam po 25 procent. Sądzę jednak, że uda nam się awansować do I ligi. Komu oprócz nas – tego w tej chwili jeszcze nie potrafię powiedzieć – zakończył.*Rozmawiał Jarosław Czępiński

źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved