Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wieże z Doliny Popradu przeniosą się do Polic?

Wieże z Doliny Popradu przeniosą się do Polic?

fot. archiwum

W tym tygodniu beniaminek ORLEN Ligi ogłosił pierwszy transfer, informując o zakontraktowaniu Serbki, Mai Ognjenović, występującej ostatnio w Impelu Wrocław. Jak dowiedział się nasz serwis, działacze z Polic prowadzą rozmowy z dwoma środkowymi Muszynianki.

Rozbiór zespołu z Muszyny, który zakończył rozgrywki w minionym sezonie z brązowym medalem, trwa w najlepsze. Kluby z ORLEN Ligi i nie tylko chętnie ustawiają się w kolejce po siatkarki, które ostatnio broniły barw zespołu z Doliny Popradu. Przesądzone jest, że w ekipie Bogdana Serwińskiego nie zobaczymy Eleonory Dziękiewicz, która zdecydowała się na ofertę z Dąbrowy Górniczej, a nazwiska Kingi Kasprzak i Sanji Popović pojawiły się w notesach sterników m.in. Atomu Trefla Sopot. Okazuje się, że zainteresowany pozyskaniem muszynianek jest również świeżo upieczony beniaminek ekstraklasy, Chemik Police. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie pod skrzydłami Mariusza Wiktorowicza zagrają dwie środkowe brązowych medalistek mistrzostw Polski. Według naszych informacji klub z Polic prowadzi rozmowy w sprawie zakontraktowania Agnieszki Bednarek-Kaszy oraz Katarzyny Gajgał-Anioł.

W Policach nie ukrywają, że dzięki hojności sponsora zamierzają zbudować zespół, który po kilkunastu latach nieobecności Chemika w ekstraklasie, powalczy o coś więcej niż tylko utrzymanie. Dlatego trudno się dziwić, że beniaminek ORLEN Ligi chce pozyskać znane i uznane marki w naszej lidze. Z naszych informacji wynika, że Chemik prawie na pewno zakontraktuje inną muszyniankę, Annę Werblińską oraz dotychczasową libero BKS-u Bielsko-Biała, Agatę Sawicką.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved