Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Bielsku-Białej mistrzyni Polski zastąpi Joannę Wołosz

W Bielsku-Białej mistrzyni Polski zastąpi Joannę Wołosz

fot. archiwum

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki, Joannę Wołosz w zespole BKS-u Bielsko-Biała zastąpi rozgrywająca mistrzyń Polski, Dorota Wilk. W przyszłym sezonie na Podbeskidziu pojawi się również młoda środkowa, Aleksandra Trojan.

Po zakończonym sezonie, w którym bialanki znalazły się na 4. miejscu, wiele wskazuje na to, że przy Rychlińskiego dojdzie do małej rewolucji kadrowej. Przesądzone jest, że w klubie nie zostaną Wiesław Popik oraz jego dotychczasowy asystent, Piotr Matela, a także kilka zawodniczek tworzących w ostatnich miesiącach trzon drużyny. Bez wątpienia sporą stratą dla sterników z Podbeskidzia jest przejście do włoskiej Serie A Joanny Wołosz, która w minionym sezonie kierowała grą bialanek. Jak się nieoficjalnie dowiedziała Strefa Siatkówki, siatkarką, która ma zastąpić Wołosz na rozegraniu, będzie Dorota Wilk, która przez ostatnie dwa lata dwukrotnie sięgała po złoty medal mistrzostw Polski. Nowy nabytek BKS-u przez lata związały był z mielecką Stalą, w której z roczną przerwą występował do sezonu 2010/2011. Ostatnie dwa lata Wilk spędziła na Wybrzeżu, broniąc barw Trefla Sopot. Przypomnijmy, że w klubie wciąż ważny kontrakt ma druga rozgrywająca, Marta Szymańska.

Najprawdopodobniej nad Podbeskidziu zobaczymy również Aleksandrę Trojan, młodą środkową, występującą ostatnio na zapleczu ekstraklasy. Urodzona pod Krakowem Trojan ma 22 lata i po zakończonym szkoleniu w SMS-ie Sosnowiec trafiła do pierwszoligowego KS-u Murowana Goślina. Jak dotąd włodarze klubu oficjalnie poinformowali jedynie o zakontraktowaniu trenera, który przez najbliższy sezon prowadzić będzie bialanki. Jest nim Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec, który poza męskimi zespołami przez trzy ostatnie lata pracował w PTPS-ie Piła. Po tym, jak BKS poinformował, że wraz z Wiesławem Popikiem odchodzi również drugi trener, Piotr Matela, bardzo możliwe, że do sztabu szkoleniowego dołączy Marcin Wojtowicz, dotychczasowy szkoleniowiec Wisły Kraków.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved