Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Lipiński nowym rozgrywającym Effectora Kielce

Piotr Lipiński nowym rozgrywającym Effectora Kielce

fot. archiwum

Effector Kielce ma kolejnego nowego zawodnika. Kontrakt z klubem podpisał rozgrywający Piotr Lipiński. To 34-letni siatkarz o bogatej karierze - były reprezentant kraju, ostatnio broniący barw Delecty Bydgoszcz. Lipiński podpisał dwuletni kontrakt.

Ten zawodnik pomoże nam uspokoić rozegranie. Nie bez przyczyny właśnie od takiego formatu gracza rozpoczynamy budowanie zespołu na kolejny sezon. Na nim chcemy oprzeć grę naszej drużyny – mówi Jacek Sęk, prezes klubu.

Doświadczony siatkarz będzie występował w Kielcach z numerem 5 na koszulce. – Mam nadzieję, że będę godnie reprezentował miasto, które jednak dopiero poznaję. Dlaczego zdecydowałem się na transfer? Prezes i trener mają wizję budowania zespołu na wiele lat. Wierzę, że Kielce będą się liczyć na siatkarskiej mapie Polski. Chcemy swoją grą przyciągnąć ludzi na trybuny. Za drużyną pionierski sezon w nowych barwach, a to krótki czas na właściwą budowę zespołu. Chcę się tutaj zadomowić i liczę na dobre przyjęcie przez kibiców – powiedział na gorąco Lipiński.

Rozgrywający profesjonalną grę w siatkówkę rozpoczynał w AZS-ie Olsztyn. Potem trenował w SMS-ie Rzeszów, a następnie przez siedem lat reprezentował zespół Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. W barwach tej drużyny wywalczył czterokrotnie tytuł mistrza kraju i zdobył trzy Puchary Polski. W 2003 roku z kędzierzynianami uplasował się na 3. miejscu w Final Four Ligi Mistrzów. W latach 2005-2007 był zawodnikiem olsztyńskiego AZS-u, z którym wywalczył dwa razy brązowy medal ligi polskiej. W sezonie 2007/2008 grał w radomskim Jadarze. W 2008 roku został zawodnikiem Delecty Bydgoszcz.Ponadto Lipiński uczestniczył m.in. w mistrzostwach świata w Argentynie (2002) oraz Europy w Lipsku (2003). W reprezentacji wystąpił 38 razy.

Mamy nadzieję, że Piotr wpisze się pozytywnie w karty historii kieleckiego sportu – tłumaczy Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora. – To doświadczony zawodnik, kogoś takiego szukaliśmy. Mamy młody zespół i taka osoba jest bardzo potrzebna. Cieszymy się, że udało nam się go pozyskać. Liczymy teraz na to, że zbudujemy drużynę na miarę oczekiwań wszystkich kibiców. Ważne jest zgranie zespołu, dlatego decydujemy się na dłuższe kontrakty z zawodnikami.

*Autorem tekstu jest Maciej Urban, cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved