Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PGE sponsorowało mistrzynie Polski niezgodnie z prawem?

PGE sponsorowało mistrzynie Polski niezgodnie z prawem?

fot. archiwum

W wyniku kontroli przeprowadzanej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w spółce PGE Energia Jądrowa 1, byłego sponsora Atomu Trefla Sopot, do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie trafiło podejrzenie o popełnieniu przestępstwa niegospodarności.

Kontrola CBA w siedzibie spółki trwała od 6 grudnia ubiegłego roku i dotyczyła udzielania zamówień publicznych w latach 2010-2012. Podczas kontroli natknięto się na nieprawidłowości, jakich mieli dopuścić ówczesny prezes i wiceprezes spółki – Tomasz Zadroga i Witold Drożdż. Obaj wydali ok. 11 milionów złotych na siatkarski klub Atom Trefl Sopot, a wydatek ten został zaksięgowany jako „Budowanie i propagowanie pozytywnych emocji, związanych z planowaniem strategicznych inwestycji na Pomorzu”. Podpisano wówczas dwie umowy – 26 lipca 2010 roku oraz 16 maja 2011. Według CBA takie działanie było niezgodne z prawem.

Jak poinformowała Joanna Zając z PGE EJ1, współpraca z klubem zakończona została 24 sierpnia 2012 roku, kiedy to zawarte zostało porozumienie w sprawie rozwiązania umowy z dnia 16 maja 2011.

* więcej na sport.plźródło: trojmiasto.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved