Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowe zawodniczki w Impelu Wrocław

Nowe zawodniczki w Impelu Wrocław

fot. archiwum

Po Monice Martałek do zespołu Impelu Wrocław dołączyły nowe zawodniczki - rozgrywająca Magdalena Gryka i środkowa bloku Agnieszka Kąkolewska. Obie siatkarki podpisały z klubem z Dolnego Śląska roczne kontrakty.

Magdalena Gryka to siatkarka występująca na pozycji rozgrywającej. Swoją karierę rozpoczynała w zespole VV Grimma. Od 2008 roku broniła barw Olimpii Drezno. W latach 2010-2013 występowała w zespole Dresdener SC, z którym zdobyła w 2012 i 2013 roku wicemistrzostwo Niemiec. Magdalena Gryka to także reprezentantka Niemiec. Z drużyną narodową wywalczyła czwarte miejsce na mistrzostwach Europy do lat 18 oraz piąte miejsca na mistrzostwach świata i Europy do lat 19.

Agnieszka Kąkolewska to zawodniczka występująca na pozycji środkowej bloku. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w KS-ie Energetyk Poznań. W latach 2010-2013 występowała w zespole SMS PZPS Sosnowiec. To reprezentantka Polski wszystkich kategorii wiekowych. W 2012 roku z reprezentacją Polski juniorek zajęła szóste miejsce na mistrzostwach Europy. W roku 2012 zadebiutowała w pierwszej reprezentacji Polski.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się podpisać kontrakty z Magdą i Agnieszką. Magda jest dziewiętnastoletnią siatkarką od trzech sezonów występującą w jednej z najlepszych drużyn niemieckich. Z zespołem z Drezna grała w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Magdę w reprezentacyjnych turniejach młodzieżowych obserwowaliśmy od kilku lat, mimo swojego młodego wieku już wiele potrafi i gra bardzo odważnie. Agnieszka to także bardzo utalentowana dziewiętnastoletnia siatkarka, która już w zeszłym roku znalazła uznanie w oczach trenera pierwszej reprezentacji. W tym sezonie reprezentacyjnym trener Makowski również powołał Agnieszkę na zgrupowanie – skomentował transfery prezes Impel Volleyball S.A., Jacek Grabowski.Magdalena Gryka i Agnieszka Kąkolewska dołączyły do dotychczas zakontraktowanych zawodniczek Impelu Wrocław: Katarzyny Koniecznej, Doroty Medyńskiej, Katarzyny Mroczkowskiej, Patrycji Polak, Makare Wilson, Bogumiły Pyziołek i Moniki Martałek. Trwają negocjacje z kolejnymi zawodniczkami, które wzmocnią szeregi klubu.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved