Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mirosław Przedpełski: Musimy zapewnić superprogram

Mirosław Przedpełski: Musimy zapewnić superprogram

fot. archiwum

W 2014 roku w Polsce zostaną rozegrane MŚ. Władze PZPS-u chciałyby, aby wielkie otwarcie nastąpiło na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oczywiście wszystko zależy od pieniędzy. Na chwilę obecną związku nie stać na organizację takiej imprezy.

Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zapewnia, że wszyscy są zachwyceni pomysłem otwarcia MŚ na Stadionie Narodowym. Jednak póki co związek ma jedynie część budżetu, jaki jest potrzebny na organizację takiej imprezy. – Pieniądze mamy – mówi Mirosław Przedpełski o kosztach wynajęcia stadionu. – Nie sądzę też, by był kłopot ze sprzedażą 50 tys. biletów, a to zapewnia wysoką rentowność takiego przedsięwzięcia. Ale nim rozegramy mecz na stadionie, musi się odbyć jakaś próba – a to też kosztuje. Po drugie, jak już mamy robić otwarcie na Stadionie Narodowym, to musimy zapewnić superprogram. I na to, jak na razie, pieniędzy nie mamy – dodaje.

PZPS może na pewno liczyć na wpływy ze sprzedaży biletów wśród polskich kibiców. Prezes Przedpełski chciałby także, aby do naszego kraju przyjechało jak najwięcej fanów siatkówki z innych państw. – W FIVB jestem odpowiedzialny za marketing. Namówiłem kolegów z federacji, byśmy zainwestowali w promocję siatkówki, promując jednocześnie mistrzostwa świata. Przekonałem ich też do zmiany terminarza eliminacji tak, byśmy do stycznia wiedzieli, jakie kraje wezmą udział w turnieju. Wtedy będziemy mogli wiosną przeprowadzić skuteczną kampanię w tych państwach, które przyślą do nas swoje reprezentacje – podkreślił na łamach „Dziennika Polskiego”.

Rozpoczęcie MŚ na stadionie byłoby z pewnością widowiskową gratką dla wszystkich kibiców. Szef PZPS-u opowiedział, w jaki sposób miałoby powstać specjalne boisko. – Będziemy musieli najprawdopodobniej wybudować specjalną platformę, na której ułożymy parkiet. W miejscu naszego boiska pod spodem jest parking podziemny. Nie ma więc mowy, by wiercić dziury na słupki od siatki. Trzeba ułożyć odciągi i podpory, a to wiąże się z podniesieniem boiska, bo konstrukcję trzeba schować.Tak stworzone boisko należałoby oczywiście przetestować. Prawdopodobnie stanie się to 8 czerwca. Wtedy reprezentacja Polski przeprowadzi trening na Stadionie Narodowym. PZPS stara się, aby wzięli w nim udział Brazylijczycy, którzy przyjeżdżają do Polski na dwa spotkania w Lidze Światowej.

*Rozmawiał Robert Małolepszy
Cały wywiad przeczytasz w serwisie www.dziennikpolski24.pl

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved