Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardos: To było świetne doświadczenie

Marek Kardos: To było świetne doświadczenie

fot. archiwum

Trener Wkręt-metu AZS Częstochowa -  Marek Kardos - bardzo pozytywnie ocenia konferencję licencyjną, która odbyła się w dniach 6-10 maja w Spale w czasie zgrupowania kadry narodowej przygotowującej się do rozgrywek Ligi Światowej.

Takie zajęcia są zupełnie innym, nowym doświadczeniem, które wiele wnoszą do pracy każdego szkoleniowca. Dużo miejsca poświęcono relacjom na linii trener – zawodnik – powiedział Marek Kardos.

Była to konferencja dla pierwszych i drugich trenerów PlusLigi. Nie wszyscy wzięli udział. Zabrakło m.in. Andrzeja Kowala, ale szkoleniowiec mistrza kraju brał udział w tym czasie w podobnych warsztatach w USA.

Zajęcia miały bardzo intensywny charakter. Od rana do wieczora była siatkówka, siatkówka i jeszcze raz siatkówka. Mieliśmy możliwość zobaczyć, jak wygląda i  jak jest zorganizowana praca sztabu szkoleniowego, głównie trenera i jego asystenta w kadrze narodowej. To było świetne doświadczenie. Dla mnie najważniejsze były indywidualne rozmowy z Anastasim, z których wyniosłem bardzo dużo. Wszystkie spotkania stały na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo cieszy fakt, że coraz więcej młodych trenerów dołącza do PlusLigi – mówi Marek Kardos.W czasie konferencji licencyjnej po dwa wykłady mieli Andrea Anastasi i Andrea Gardini. Odbyło się jedno spotkanie ze statystykami kadry. Trenerzy cały czas mogli obserwować zajęcia z kadrą. Zobaczyli, co robi na treningach Anastasi. Program zajęć był bardzo intensywny, czasem kończyły się one przed północą – powiedział dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki, Alojzy Świderek, który w czasie spalskiej konferencji wygłosił jeden wykład.

Od 12 do 16 sierpnia w Spale zostanie zorganizowana konferencja warsztatowa. – Liczymy przede wszystkim na obecność trenerów Młodej Ligi i I ligi – dodaje Alojzy Świderek. W tych zajęciach szkoleniowych jest 25 miejsc. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Konferencja w sierpniu zostanie zorganizowana w trakcie przygotowań kadry Polski do wrześniowych mistrzostw Europy. W spotkaniu ze szkoleniowcami, podobnie jak w dniach 6-10 maja, wezmą udział m.in. trenerzy reprezentacji biało-czerwonych, Andrea Anastasi i Andrea Gardini.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved