Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam: Krótka przygoda polskiej pary w Corrientes

Grand Slam: Krótka przygoda polskiej pary w Corrientes

fot. archiwum

Polski kobiecy duet - Kinga Kołosińska i Monika Brzostek - wystartował w kwalifikacjach do turnieju z cyklu Grand Slam w argentyńskim Corrientes. Przygoda biało-czerwonych z turniejem była krótka. Polki uległy parze Bieneck/Großner 0:2.

Po udanych turniejach w Azji, przygoda Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek z zawodami w Ameryce Południowej skończyła się już na drugiej rundzie kwalifikacji. Przeszkodą nie do przejścia okazały się nasze zachodnie sąsiadki. Obie pary, aby znaleźć się w głównej drabince, musiały rozegrać tylko jedno spotkanie. Polki i reprezentantki Niemiec w pierwszej rundzie eliminacji otrzymały wolny los. Pojedynek o main draw znacznie lepiej otworzyły Niemki, które dość pewnie rozstrzygnęły premierowego seta na swoją korzyść. W drugiej partii biało-czerwone nawiązały z przeciwniczkami bardziej równorzędną walkę. Jednakże i w tej odsłonie meczu ręce w górę, w geście triumfu, mogły unieść Viktoria Bieneck i Julia Grossner. Para z Niemiec od jutra walczyć będzie w głównej drabince turnieju w argentyńskim Corrientes. Z kolei duet Kołosińska/Brzostek może się już przygotowywać do kolejnych turniejów zarówno pod egidą CEV-u, jak i FIVB.

Od jutra swoją przygodę z turniejem w Corrientes rozpoczną Polacy. Na starcie zabraknie czwartej pary ostatnich zawodów w Szanghaju, Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza. Polscy kibice będą mogli ściskać kciuki ze duety Fijałek/Prudel oraz Kantor/Łosiak. Dla drugiej z wymienionych par będzie to okazja do rehabilitacji za nieudany początek sezonu. Zarówno w Fuzhou, jak i Szanghaju Piotr Kantor i Bartosz Łosiak żegnali się z zawodami już na etapie kwalifikacji.

Kołosińska/Brzostek – Bieneck/Großner 0:2
(16:21, 19:21)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved