Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dorota Ściurka i Sylwia Pycia zostają w Budowlanych Łódź

Dorota Ściurka i Sylwia Pycia zostają w Budowlanych Łódź

fot. archiwum

Jedna z najlepszych przyjmujących minionego sezonu ORLEN Ligi - Dorota Ściurka - przedłużyła kontrakt z Budowlanymi Łódź na kolejny rok. W łódzkim klubie pozostanie także mistrzyni Europy z 2005 roku, środkowa Sylwia Pycia.

W ubiegłym sezonie Dorota Ściurka wyróżniała się na parkiecie wolą walki, silnym charakterem i wybitnymi umiejętnościami. W rankingu kobiecej ekstraklasy zawodniczka zajęła drugą lokatę, a lepsza od niej była tylko Katarzyna Wysoka z PTPS-u Piła. Nic zatem dziwnego, że zarząd klubu chciał przedłużyć z nią kontrakt, aby nadal była filarem łódzkiej drużyny.

Wychowanka Ogniwa Piwniczna-Zdrój w dotychczasowej karierze reprezentowała m.in. Dalin Equus Myślenice i Centrostal Bydgoszcz. Największe sukcesy odnosiła z MKS-em Dąbrowa Górnicza. W 2012 roku zdobyła Puchar Polski oraz brązowy medal MP.

Dorota Ściurka ma za sobą także karierę reprezentacyjną. W 2007 roku zdobyła złoty medal z reprezentacją Polski B na Uniwersjadzie w Bangkoku.Na przedłużenie kontraktu zdecydowała się także środkowa Sylwia Pycia. W ostatecznym rankingu ORLEN Ligi zajęła szóste miejsce w klasyfikacji środkowych. Zdobyła dla Budowlanych 251 punktów.

Pycia jest jedną ze złotych medalistek Europy z 2005 roku. W swojej karierze zdobyła dwukrotnie złoty medal mistrzostw Polski z Muszynianką Muszyna. Wcześniej reprezentowała m.in. Skrę Warszawa, AZS Białystok i wspomnianą Muszyniankę.

źródło: budowlanilodz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved