Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Będą zmiany w składzie Les Bleus

Będą zmiany w składzie Les Bleus

fot. archiwum

Niedługo po tym, jak Rafael Redwitz otrzymał francuskie obywatelstwo, będzie mieć okazję do debiutu w barwach swojej nowej ojczyzny. Wszystko to za sprawą Laurenta Tillie, który postawi na Redwitza w meczach przygotowawczych do Ligi Światowej.

W ramach przygotowań do tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej Francuzi rozegrają w najbliższy weekend trzy sparingi z Niemcami w Stuttgarcie. Laurent Tillie w tych meczach zdecydował się postawić na Rafaela Redwitza kosztem Pierre’a Pujola. Redwitz, 32-letni rozgrywający, który urodził się w Brazylii, a którego w Polsce kibice pamiętają przede wszystkim z gry w Resovii Rzeszów, dostanie swoją szansę na debiut w barwach Trójkolorowych. Przypomnijmy, że Francuzi w tym roku są grupowymi rywalami Polski w Lidze Światowej, obok Bułgarii, Brazylii, Argentyny i Stanów Zjednoczonych.

Zmiana na pozycji rozgrywającego nie będzie jedyną, jaka zajdzie w składzie Les Bleus. Problemy z kolanem zgłasza Jean-François Exiga. Dopiero po meczach z Niemcami powinno być wiadomo, czy to on będzie szóstkowym libero w rozgrywkach tegorocznej „Światówki”, czy też młody Jenia Grebennikov.

Po sparingach ze swoimi wschodnimi sąsiadami podopiecznych Laurenta Tillie czekają mecze z Włochami. 31 maja obie reprezentacje rozegrają mecz w Cuneo, a dzień później w Piacenzy kolejne spotkanie.źródło: inf. własna, lequipe.fr., volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved