Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko wraca do Polski, wybrała ofertę Trefla Sopot

Zuzanna Efimienko wraca do Polski, wybrała ofertę Trefla Sopot

fot. archiwum

Niespełna 24-letnia środkowa trafiła do najlepszego klubu w Polsce z włoskiego Spes Volley Conegliano. Jeszcze wcześniej przez pięć lat reprezentowała barwy Impelu Gwardii Wrocław. Efimienko jest wychowanką SMS-u.

We Włoszech dobrze dogadywałam się z koleżankami z drużyny i z trenerem, ale po sezonie rozważałam kilka ofert i wybrałam tę z Sopotu – mówi Efimienko.Klub chce zbudować dobry i solidny zespół, który będzie walczył o najwyższe cele nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Taka perspektywa gry przekonała mnie ostatecznie do tego, by od nowego sezonu zostać zawodniczką Atomu Trefla.

Mierząca 197 cm środkowa w 2006 z juniorską reprezentacją Polski zdobyła srebrny "krążek" w mistrzostwach Europy Wschodniej, a w 2009 roku w Belgradzie wywalczyła brązowy medal Uniwersjady. Jest także mistrzynią Polski we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych.

Urodzona w Lubaniu Efimienko w 2007 roku jako zaledwie 17-letnia zawodniczka została powołana do reprezentacji Polski przez selekcjonera kadry, Marco Bonittę. Drużynę biało-czerwonych reprezentowała także podczas mistrzostw Europy w 2011 roku oraz World Grand Prix, a w ubiegłym tygodniu otrzymała kolejne powołanie od nowego trenera reprezentacji Polski, Piotra Makowskiego.Zawodniczka związała się z sopockim klubem rocznym kontraktem z opcją jego przedłużenia na kolejny sezon.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved