Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sobala zostaje w Olsztynie, Łomacz – w Gdańsku

Sobala zostaje w Olsztynie, Łomacz – w Gdańsku

fot. archiwum

Powoli krystalizuje się skład Indykpolu AZS Olsztyn na przyszły sezon. Wiadomo już, że w Olsztynie pozostanie Wojciech Sobala, który przedłużył kontrakt z klubem o rok. Z kolei barw Lotosu Trefla Gdańsk wciąż bronił będzie Grzegorz Łomacz.

Wojciech Sobala umowę z Indykpolem AZS Olsztyn przedłużył o rok. Przypomnijmy, że zawodnik ten w olsztyńskich barwach gra od sezonu 2012/2013, a wcześniej występował między innymi w Jastrzębskim Węglu oraz AZS-ie Częstochowa.

W minionym sezonie wraz z Piotrem Hainem stanowił duet środkowych akademickiej ekipy. Jednak w kolejnych rozgrywkach rywalizacja na środku siatki w olsztyńskim klubie zapowiada się jeszcze ciekawiej, bowiem wcześniej kontrakt podpisał z nim Matti Oivanen, który z pewnością do Polski przyszedł nie po to, aby stać w kwadracie dla rezerwowych, tylko grać w podstawowym składzie. Ale pewnie dwaj polscy zawodnicy tanio skóry nie sprzedadzą, a rywalizacja na tej pozycji wyjdzie wszystkim środkowym na dobre.

Z kolei w Treflu pozostaje Grzegorz Łomacz. Ten 25-letni reprezentant Polski trafił do zespołu LOTOSU Trefla po powrocie gdańszczan do PlusLigi. Przez dwa sezony gry nad morzem stał się podstawowym zawodnikiem żółto-czarnych. – Cieszę się, że zostaję w Gdańsku. Bardzo dobrze się tu czuję. W klubie widać ciągłe zmiany na lepsze i dużo sobie obiecuję po nowym sezonie – powiedział Grzegorz Łomacz.Kapitan LOTOSU Trefla przebywa obecnie w Spale, gdzie trenuje z reprezentacją Polski. Łomacz znalazł się w 22-osobowej kadrze powołanej przez Andreę Anastasiego na rozgrywki Ligi Światowej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grzesiek zostaje z nami. Rozegranie to bardzo ważny element gry a Grzegorz jest świetnym zawodnikiem, rokrocznie powoływanym do reprezentacji Polski. Chciało go kilka klubów z PlusLigi, więc tym bardziej cieszy, że będzie grał w Gdańsku. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie ważną postacią naszego zespołu – skomentował Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna, sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved