Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Reprezentacje grają towarzysko przed startem Ligi Światowej

Reprezentacje grają towarzysko przed startem Ligi Światowej

fot. archiwum

Rozpoczęła się seria spotkań towarzyskich, które mają przygotować niektóre z reprezentacji do tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej. Do tej pory dwa mecze sparingowe rozegrały zespoły Bułgarii i Serbii. Ci drudzy niebawem zawitają do Polski.

Przed przyjazdem do Polski Serbowie rozegrali dwa sparingi z reprezentacją Bułgarii. W Belgradzie dwukrotnie lepsi okazali się przyszli rywale biało-czerwonych. Pierwszy pojedynek zakończył się w czterech setach – 25:22, 17:25, 25:23, 32:30. W całym spotkaniu postawa obu drużyn mocno falowała i gdy jeden zespół prezentował się bardzo dobrze, drugi obniżał loty. Gdy ten drugi wracał do dobrego poziomu, to rywale spisywali się gorzej. Nie pomogła w tym pojedynku świetna postawa Sokołowa , który zdobył dla bułgarskiego zespołu 28 punktów. Swoją cegiełkę do wyniku punktowego Bułgarów dołożył również Bratojew , który nękał rywali potężnymi zagrywkami, ale nie wystarczyło to, by sięgnąć po zwycięstwo.

Drugie spotkanie stało na niezwykle wysokim poziomie, obie drużyny walczyły o każdą piłkę i ich postawa na boisku wcale nie wskazywała na to, że rozgrywają sparing. Pokazuje to nawet sam wynik – pojedynek zakończył się w tie-breaku, a poszczególne sety prezentowały się tak: 33:35, 25:17, 25:20, 18:25, 15:10.

Po tych meczach towarzyskich Bułgarzy zmierzą się w kolejnych z reprezentantami Portugalii, którzy będą przebywać w ich kraju na zgrupowaniu. Do sparingów z Bułgarią przystąpi szesnastu podopiecznych Flavio Gulinelliego: Marcel Gil, Ubirajara Pereira, João Coelho, Marco Ferreira, Alexandre Ferreira, Ivo Casas, Tiago Violas, Nuno Pinheiro, Carlos Fidalgo, Valdir Sequeira, Idner Martins, Rui Santos, José Gomes, Miguel Rodrigues, André Lopes i Ricardo Silva.Serbowie natomiast przylecą niebawem do Polski, gdzie w Miliczu i Twardogórze zmierzą się z naszą reprezentacją. Dla biało-czerwonych będą to pierwsze mecze towarzyskie w tym sezonie. Wśród innych reprezentacji biorących udział w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej jeszcze Amerykanie zmierzą się w sparingach z Argentyną, Rosjanie z Brazylią, Francja z Włochami oraz Niemcy ze Słowenią.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved