Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katić i Dziękiewicz wzmocniły wicemistrza Polski

Katić i Dziękiewicz wzmocniły wicemistrza Polski

fot. archiwum

Potwierdziły się nasze informacje o tym, że Marina Katić w nadchodzącym sezonie będzie broniła barw MKS-u Dąbrowa Górnicza. Nową siatkarką wicemistrzyń Polski została także Eleonora Dziękiewicz. Z klubem pożegnały się za to: Kaczor, Śliwa i Leys.

Jednym z aktywniejszych klubów z ORLEN Ligi na rynku transferowym jest Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Po wywalczeniu wicemistrzostwa oraz Pucharu Polski w zagłębiowskim zespole dojdzie do sporych zmian kadrowych. – Cały czas pracujemy nad budowaniem zespołu. Chcemy, żeby była to drużyna z charakterem, w której będzie jak najwięcej walecznych siatkarek, ale z chłodną głową – powiedział Robert Koćma.

Nową rozgrywającą dąbrowskiej drużyny będzie występująca w minionym sezonie w PTPS-ie Piła Marina Katić, która zastąpi Frauke Dirickx. – Szukaliśmy zawodniczki, która zagwarantuje nam równie wysoką jakość, ale przy tym będzie grać szybciej – uzasadnił ten wybór Robert Koćma. Z kolei na środku siatki w miejsce Mai Tokarskiej działaczom MKS-u udało się pozyskać Eleonorę Dziękiewicz.

Członkowie sztabu szkoleniowego stawiają zatem na doświadczenie. Katić to 30-letnia reprezentantka swojego kraju, która ma na swoim koncie występy w lidze włoskiej i azerskiej, które należą do najsilniejszych na świecie. Dziękiewicz również nie trzeba przedstawiać. Ta 35-letnia środkowa to wieloletnia kadrowiczka, która na polskich parkietach zdobyła już wszystko i jest ograna również na międzynarodowych frontach z czasów gry w BKS-ie, Muszyniance i Atomie.Wiadomo już też, że z klubem, oprócz Tokarskiej i Dirickx, żegnają się także Joanna Kaczor, Charlotte Leys, Natalia Nuszel oraz Magdalena Śliwa. Przypomnijmy, że wcześniej działacze wicemistrza Polski zakontraktowali Rachael Adams, która wcześniej broniła barw Pałacu Bydgoszcz.

 

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved