Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Justyna Raczyńska: Dla mnie to było duże zaskoczenie

Justyna Raczyńska: Dla mnie to było duże zaskoczenie

fot. Tomasz Tadrała

Dobra postawa w Chemiku Police Justyny Raczyńskiej nie umknęła uwadze selekcjonera reprezentacji, Piotra Makowskiego. - Dano mi szansę i na pewno jej nie zmarnuję - mówi siatkarka i przyznaje, że zamierza walczyć pomimo silnej konkurencji na swojej pozycji.

Jakie były twoje pierwsze myśli, kiedy zobaczyłaś swoje nazwisko na liście zawodniczek powołanych przez trenera Piotra Makowskiego do reprezentacji Polski?

Justyna Raczyńska:Dla mnie było to bardzo duże zaskoczenie, szok. Ja jestem wychowanką Chemika Police, od początku kariery występuję w jednym klubie.

Miałaś wcześniej jakieś sygnały, że coś takiego może się wydarzyć?Nasz trener, Mariusz Wiktorowicz, po sezonie, w którym zdobyłyśmy awans do ORLEN Ligi, stwierdził, iż jestem gotowa do reprezentowania Polski. Oczywiście ucieszyłam się z takich słów, ale nie za bardzo brałam je na poważnie. Pomyślałam sobie wtedy – fajnie by było. I się spełniło.

Z jakimi nadziejami udasz się niebawem do Szczyrku na zgrupowanie? Nie da się ukryć, że konkurencja na twojej pozycji (przyjmującej) jest duża i na pewno każda z powołanych będzie chciała powalczyć o miejsce czy to w dwunastce, czy nawet w szóstce.

Ja na pewno będę walczyła o to miejsce. Kocham siatkówkę i wkładam całe swoje serce w każdą minutę treningu czy meczu. Dano mi szansę i na pewno jej nie zmarnuję.

W reprezentacji poza nowym trenerem widać także dużo zmian w gronie zawodniczek. Czy twoim zdaniem takie zmiany mogą wyjść zespołowi na dobre?

Ja nie jestem od oceny. Jeżeli trener tak wybrał, to znaczy, że wie co robi. Ja chcę robić to, co kocham, najlepiej jak tylko potrafię.

Czy fakt, iż większość zawodniczek dopiero poznasz, będziesz z nimi trenowała po raz pierwszy, będzie miał duży wpływ, jeżeli chodzi o twoją aklimatyzację w zespole?

Myślę, że z aklimatyzacją nie będzie problemu. Przed tym sezonem do Chemika sprowadzono wiele nowych dziewczyn i dałyśmy radę. Natomiast bardzo się cieszę z tego, że będą tam doświadczone zawodniczki, od których można się bardzo dużo nauczyć.

Dla ciebie jako zawodniczki jest to na pewno wyjątkowy rok. Najpierw dobry sezon w klubie i awans, teraz powołanie. Jest to chyba spełnienie marzeń.

To prawda. Ten sezon był naprawdę piękny, ale i zarazem bardzo ciężki. Musiałam dać z siebie naprawdę bardzo dużo, aby zdobyć miejsce w pierwszej szóstce, ale nie to było najważniejsze. Miałam i mam możliwość treningu z bardzo doświadczonymi dziewczynami, z którymi świetnie się dogaduję na boisku i poza nim. Jestem pewna, że dam z siebie wszystko, aby ten rok był jeszcze piękniejszy sportowo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved