Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wielu chętnych do organizacji turnieju finałowego

II liga K: Wielu chętnych do organizacji turnieju finałowego

fot. archiwum

W ostatnią niedzielę zakończyły się turnieje półfinałowe w drugiej lidze kobiet. Niebawem odbędą się decydujące starcia o awans na zaplecze ORLEN Ligi. Nie wiadomo jednak, w którym mieście siatkarki będą walczyć. Chętnych do organizacji turnieju jest wielu.

Najpewniejszym z proponowanych miast jest Rzeszów. Władze KS-u Developres już wysłały zgłoszenie do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Już w poniedziałek faksem i e-mailem wysłaliśmy formularz zgłoszeniowy. Zakładaliśmy wcześniej, że jeśli dziewczyny awansują do finału, będziemy go chcieli zagrać u siebie – przyznał w serwisie nowiny24.pl wiceprezes KS-u Developres, Wiesław Kozieł.

Nad organizacją zastanawiają się również władze Zawiszy Sulechów, SPS-u Częstochowa oraz Karpat Krosno. W Częstochowie jednak największym problemem są kwestie finansowe. W tym momencie klub ma duży problem z wysłaniem swoich zawodniczek na turniej do innego miasta, więc kwestia organizacji takiego turnieju jak na razie chyba nie wchodzi w grę. Władze SPS-u usilnie próbują znaleźć jednak sponsorów i jeśli ci zapewnią kwoty pieniężne, które pozwolą na organizację zawodów, z pewnością o nią wystąpią. W Krośnie z kolei problemem jest hala, w której rozpoczęły się prace remontowe. – W takich okolicznościach będziemy się musieli przenieść do nowej hali. Podejmiemy decyzję we wtorek po spotkaniu z trenerem i zawodniczkami – powiedział Andrzej Hojnor , wiceprezes KSS Karpaty. W Krośnie odbył się już ostatnio turniej półfinałowy. Triumfowały w nim gospodynie przed Zawiszą Sulechów. Drugi, który odbył się w Częstochowie, wygrały rzeszowianki przed SPS-em.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved