Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani powoli kompletują skład na nowy sezon

Budowlani powoli kompletują skład na nowy sezon

fot. archiwum

Niedawno informowaliśmy, że władze Budowlanych Budlex Toruń wstrzymały negocjacje z siatkarkami. Jednak w końcu zdecydowały się na zatrudnienie rozgrywającej - Judyty Szulc oraz libero - Anny Głowiak.

Niestabilna sytuacja finansowa w klubach I ligi sprawiła, że z rozgrywek wycofała się Jedynka Aleksandrów Łódzki oraz Wieżyca 2011 Stężyca. Niepewny jest także start w kolejnym sezonie AZS-u Białystok. Taka sytuacja sprawia, że kluby dysponujące stabilnym budżetem mają szanse na zatrudnienie lepszych siatkarek. Wiadomo już, że nową rozgrywającą toruńskiej ekipy będzie Judyta Szulc, która wcześniej grała w Budowlanych, a później także w Aleksandrowie Łódzkim.

Inną nową zawodniczką Budowlanych została wychowanka Calisii Kalisz, Anna Głowiak. Zawodniczka ta wcześniej broniła barw Sokoła Mogilno oraz Jokera Świecie. – Zwróciłem na nią uwagę już w Mogilnie, gdy obserwowałem Roksanę Brzóskę. Teraz Głowiak ma za sobą udany sezon w II lidze. Przekonała mnie ostatecznie podczas naszych ostatnich sparingów z Jokerem – powiedział na łamach Gazety Pomorskiej trener Mariusz Soja.

Przypomnijmy, że w drużynie pozostały: Marlena Pleśnierowicz, Małgorzata Kolanowska, Joanna Sobczak, Anna Lewandowska, Agnieszka Drzewiczuk i Roksana Brzóska. Najprawdopodobniej klub nie przedłuży umów z Paulą Słonecką i Eweliną Toborek.źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved