Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Z AZS-u Białystok do… więzienia?

Z AZS-u Białystok do… więzienia?

fot. archiwum

Czarne chmury, jakie zawisły nad AZS-em Białystok, zebrały się również nad jego sternikami. Prokuratura potwierdza wątpliwości władz Białegostoku, jako że prezesi klubu Aleksander P. i Sebastian H. mogli wyłudzić kilkusettysięczną dotację z Urzędu Miejskiego.

Oskarżeni mieli podać nieprawdziwe informacje podczas ubiegania się o dotację z Urzędu Miasta. Teraz grożą im nawet 3 lata więzienia – czytamy na stronie Polskiego Radia Białystok. Chodzi o 750 tysięcy złotych, jakie miasto przeznaczyło klubowi na promocję przez sport. Sprawa wyszła na jaw przed wypłatą ostatniej transzy, 150 tysięcy złotych. Wtedy to prezydent Białegostoku wstrzymał dotację i skierował sprawę do prokuratury.

Po kilku miesiącach śledztwa potwierdziło się, że dwaj prezesi klubu podczas przetargu mogli zataić informacje o gigantycznych klubowych długach. AZS zalega między innymi skarbówce i ZUS-owi. Ujawnienie tych informacji podczas przetargu wykluczyłoby klub z całej procedury – wyjaśnia Radiu Białystok szef białostockiej Prokuratury Rejonowej-Północ Wojciech Zalesko.

Były prezes klubu Aleksander P. przyznał się do podpisania nieprawdziwego oświadczenia – śledczym tłumaczył, że zrobił to dla dobra klubu. Obecny prezes Sebastian H. nie przyznaje się do winy. Obaj oskarżeni wnioskują o umorzenie postępowania, choć grozi im do trzech lat więzienia.źródło: Polskie Radio Białystok

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved