Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wilfredo Leon zostanie zawieszony na cztery lata?

Wilfredo Leon zostanie zawieszony na cztery lata?

fot. archiwum

Bruno Voloch, brazylijski dziennikarz, opublikował informację, że federacja kubańska zamierza zawiesić Wilfredo Leona na okres aż czterech lat. Dla tego utalentowanego siatkarza będzie to zapewne bardzo dotkliwa kara.

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich kibiców siatkówki był brak Wilfredo Leona w składzie reprezentacji Kuby na tegoroczną Ligę Światową. Okazało się, że jest to efekt konfliktu pomiędzy zawodnikiem a krajową federacją. Leon chciał bowiem, podobnie jak Joandry Diaz, grać poza granicami Kuby. Na to jednak nie zgodzili się przedstawiciele INDER. W związku z tym obaj gracze postanowili opuścić kraj i właśnie za to zostali wykluczeni z kadry.

Okazuje się, że federacja nie zamierza poprzestać jedynie na tej formie kary. Podobno jej przedstawiciele zamierzają zawiesić Wilfredo Leona aż na cztery lata. Zwykle na sportowców, którzy nie chcą grać na Kubie, nakładany jest zakaz uprawiania danej dyscypliny na rok lub dwa.

Przypomnijmy, że Wilfredo Leon był objawieniem kubańskiej siatkówki. W seniorskiej kadrze zaczął występować już w wieku 14 lat, zaś trzy lata później został jej kapitanem. Wśród osiągnięć indywidualnych ma m.in. tytuł najlepiej serwującego zawodnika Ligi Światowej w 2009 roku.źródło: blogdobrunovoloch.blogosfera.uol.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved