Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Portugalii najlepsi zawodnicy SL Benfica

W Portugalii najlepsi zawodnicy SL Benfica

fot. archiwum

Siatkarzom SL Benfica po wielu latach udało się sięgnąć po mistrzostwo Portugalii. Czteroletnie starania pozwoliły tej drużynie zdobyć czwarte trofeum ligi portugalskiej w historii klubu. W finale ekipa SL pokonała swojego odwiecznego rywala - SC Espinho.

Zespół SL Benfica zdominował tegoroczne rozgrywki ligi portugalskiej i zasłużenie sięgnął po mistrzostwo. Wcześniejsza świetna postawa pozwoliła ówczesnym wicemistrzom Portugalii rozpocząć rywalizację finałową we własnej hali, co ci wykorzystali w stu procentach. Pierwszy pojedynek to trzy sety bez większej historii – dominacja w całej lidze uwidoczniła się również w finałowym starciu numer jeden. Wydawało się, że Benfica zrewanżuje się Espinho za dwa ostatnie przegrane finały w lidze portugalskiej.

Gdy potyczki przeniosły się do hali Espinho, sytuacja zmieniła się jednak o 180 stopni. Zmotywowani i waleczni gospodarze rozpoczęli całe spotkanie od potężnych uderzeń z pola za linią dziewiątego metra, atakując też niezwykle skutecznie z prawego skrzydła. Przyjezdnym trudno było zatrzymać rywali w natarciu, stracili całą koncepcję gry, i choć od połowy trzeciej odsłony zdołali otrząsnąć się i wygrać tego seta, to jednak w czwartym końcówkę lepiej rozegrali miejscowi i wyrównali stan rywalizacji.

W decydującym starciu siatkarze Espinho walczyli już, tak naprawdę, tylko w pierwszej i czwartej partii. W secie premierowym udało im się nawet wygrać po skutecznych zbiciach w samej końcówce. Dwie „środkowe” odsłony tego spotkania należały już do gospodarzy, którzy od początku pracowali nad przewagą, którą konsekwentnie podwyższali i w efekcie pewnie wygrali. Jeszcze w secie czwartym SC Espinho zerwało się do walki, wzmocniło zagrywkę, co wpłynęło na atak rywali. Słabsze uderzenia ze strony SL pozwalały przyjezdnym wyprowadzać kontry, które z czasem były coraz mniej skuteczne, co dawało i punkty, i coraz większą pewność siebie miejscowym. Benfica triumfowała w czwartej odsłonie do 22 i niedługo potem odebrała złote medale.Finał ligi portugalskiej:
SL Benfica – SC Espinho 3:0
(25:20, 25:21, 25:16)
SC Espinho – SL Benfica 3:1
(25:21, 25:18, 22:25, 25:23)
SL Benfica – SC Espinho 3:1
(25:27, 25:19, 25:13, 25:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved