Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol poprowadzi Legionovię

Maciej Kosmol poprowadzi Legionovię

fot. archiwum

Od nowego sezonu szkoleniowcem Siódemki Legionovii będzie Maciej Kosmol. Klub porozumiał się z trenerem, choć wszelkie sprawy formalne zostaną załatwione dopiero w czerwcu. Kosmol obecnie skupia się na pracy w reprezentacji Polski siatkarek.

Maciej Kosmol opuścił zespół Budowlanych Łódź, z którym w tym sezonie uplasował się na siódmej pozycji w ORLEN Lidze. W klubie pracował od 2010 roku. Teraz asystent Piotra Makowskiego, z którym współpracuje w reprezentacji Polski, rozpoczyna nową przygodę. Drużyna z Legionowa po długiej i momentami wcale nie łatwej walce zdołała utrzymać się w szeregach ORLEN Ligi i rozpoczyna przygotowania kadrowe zespołu do nowego sezonu.

W ostatnim czasie zespół prowadziła Jolanta Studzienna, która zastąpiła na stanowisku pierwszego trenera Wojciecha Lalka, a teraz będzie asystentką Kosmola. – Pewne jest to, że Jolanta Studzienna będzie w klubie, bo jest jego ważnym ogniwem. Chce się rozwijać w zawodzie trenerskim, a my jesteśmy dumni, że właśnie u nas. Myślę, że będzie równie wybitnym trenerem, jak była zawodniczką – mówił jakiś czas temu w rozmowie z naszym serwisem wiceprezes Legionovii, Marek Bąk. Tym samym Siódemka Legionovia będzie w przyszłym sezonie prowadzona przez rodzeństwo, bowiem Jolanta Studzienna to siostra Macieja Kosmola.

źródło: inf. własna, legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved