Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata kończy azjatycką przygodę

Katarzyna Skowrońska-Dolata kończy azjatycką przygodę

fot. Mirosław Stroński

Katarzyna Skowrońska-Dolata po dwóch sezonach spędzonych w chińskim Evergrande Guangzhou jak na razie kończy przygodę z azjatycką siatkówką. - Wróciłam teraz do domu. Zamierzam odpoczywać i cieszyć się rodziną - przyznała klubowa mistrzyni Azji.

Ostatnie dwa lata, choć z dala od rodziny i przyjaciół, były niezwykle niezwykle udane dla Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Atakująca reprezentacji Polski trafiła do dość egzotycznej, jak na siatkarskie warunki ligi, do Chin. Tam przed rokiem świętowała mistrzowski tytuł, a w tym sezonie dołożyła srebrny krążek oraz klubowe mistrzostwo Azji. Jedna z naszych najlepszych siatkarek podkreśliła, iż nie żałuje czasu spędzonego w Państwie Środka. – Po doświadczeniach w ligach europejskich trudno mi było przyzwyczaić się do systemu treningów w Chinach. Był on zupełnie inny, a czas spędzało się głównie w hali, podciągając się siatkarsko. Z perspektywy czasu nie żałuję, bo wiele się dzięki temu nauczyłam, a do nowego systemu treningów szybko przywykłam – tłumaczy w rozmowie z Trzecim Programem Polskiego Radia Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Siatkarka zdradziła, że jej kontrakt dobiegł końca i w chwili obecnej kończy swoją przygodę z azjatycką siatkówką. – Dopiero wróciłam do domu. Zamierzam odpocząć i nacieszyć się rodziną – przyznał popularny „Skowronek”, dodając, że jest na etapie ostatnich rozmów z nowym pracodawcą. – Dopinamy formalności z jednym z klubów. Nie mogę zdradzić, z którym, ale informacja o moim transferze wkrótce powinna się pojawić – tajemniczo powiedziała atakująca naszej kadry, zdecydowanie zaprzeczając, że powrót na krajowe podwórko nie wchodzi w grę. – Kierując się wyborem klubu, staram się wyznaczać sobie cele, zwracam uwagę na to, czy jest tam dobry trener, zawodniczki, a zespół gra na wysokim poziomie – zakończyła Skowrońska-Dolata.

 źródło: inf. własna, Polskie Radio

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved