Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bruno Rezende i Luciano De Cecco na celowniku Lube Banki

Bruno Rezende i Luciano De Cecco na celowniku Lube Banki

fot. archiwum

Odejście Dragana Travicy do Lokomotiwu Biełgorod w znacznym stopniu skomplikowało plany Alberto Giulianiego. Wszyscy w Maceracie wierzyli, że rozgrywający przedłuży kontrakt, tymczasem zarząd został zmuszony do poszukiwania jego następcy.

Po podpisaniu kontraktu z Bartoszem Kurkiem w Maceracie liczono na to, iż umowę z klubem prolonguje Dragan Travica, lecz ten zdecydował się obrać rosyjski kierunek. W tej sytuacji Alberto Giuliani został zmuszony zweryfikować swoje plany odnośnie transferów i skupić się na poszukiwaniach nowego rozgrywającego. Najlepszym rozwiązaniem dla biancorossich byłoby pozyskanie w miejsce Travicy innego Włocha, lecz rynek transferowy jest tu mocno ograniczony i wśród potencjalnych następców rozgrywającego azzurrich wymienia się Antonio Corvettę, Marco Coscione oraz Michele Baranowicza. Nic bowiem nie wskazuje na to, by trener Giuliani chciał postawić na doświadczonego Natale Monopoliego, który barwy Lube Banki reprezentuje od 2005 roku (jedynie w sezonie 2010/2011 został wypożyczony do NGM Mobile Santa Croce).

Wydaje się jednak, iż Alberto Giuliani ma inną koncepcję i na rozegraniu widziałby obcokrajowca, zwłaszcza że z klubem najprawdopodobniej pożegna się libero Hubert Henno, a zastąpi go wychowanek Lube, Alessandro Paparoni. Na ławkę ponadto powędruje też jeden z dwójki serbskich środkowych: Marko Podrascanin lub Dragan Stanković, a w jego miejsce pozyskano by Włocha. Wówczas na boisku zwolniłoby się jedno miejsce dla stranieriego i tu otwiera się furtka na pozyskanie zagranicznego „sypacza”. Wśród kandydatów do gry w Lube Bance wymienia się przede wszystkim Luciano De Cecco i Bruno Rezende. Argentyńczyk co prawda ma wciąż ważną umowę z Coprą Elior, lecz sytuacja ekonomiczna teamu z Piacenzy nie jest najlepsza, w efekcie czego być może zmieni on pracodawcę. Jeśli zaś chodzi o reprezentanta Canarinhos, to przez część sezonu 2010/2011 występował on w Casa Modena i trzeba przyznać, iż doskonale odnalazł się w Italii. Obecnie jego transfer do Włoch jest tym bardziej prawdopodobny, że również Brazylię dotknął kryzys ekonomiczny, a sytuacja finansowa teamu z Marche wydaje się być wyjątkowo stabilna.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved