Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Brązowy medal Team Poland w Londynie

Brązowy medal Team Poland w Londynie

fot. archiwum

Na 3. miejscu siatkarze Team Poland zakończyli udział w turnieju All Nations Cup 2013. To największy turniej w Wielkiej Brytanii. Ponad 400 siatkarzy i siatkarek z całego świata grało praktycznie bez przerwy przez 4 dni w hali Score we wschodnim Londynie.

W trakcie dwóch majowych weekendów polscy siatkarze rozegrali 9 spotkań, wygrali swoją grupę eliminacyjną oraz w półfinale pokonali późniejszego triumfatora imprezy, Team Africa.

Mamy satysfakcję, że jako jedyna drużyna ograliśmy zwycięzców, czyli Team Africa – powiedział Chris Hykiel, trener Team Poland. – To osładza nam gorycz porażki w tej imprezie. Piękno rywalizacji sportowej polega na nieprzewidywalności, i chociaż przez wielu byliśmy uznawani za faworytów, to ostatecznie zajęliśmy trzecią lokatę. Ten wynik, w połączeniu ze zdobytym przez Polonię Londyn tytułem Mistrza Anglii, to początek promocji siatkówki na Wyspach. Pojawili się wyjątkowi kibice, dyscypliną interesują się sponsorzy. To z pewnością wpłynie pozytywnie na brytyjski świat siatkarski.

Już teraz mogę zapewnić, że w przyszłym sezonie emocji nie zabraknie. Dlatego zachęcam kibiców do śledzenia strony internetowej oraz profili Polonii w mediach społecznościowych. Tam będzie można znaleźć aktualne informacje dotyczące drużyny – dodał Hykiel.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved