Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > AZS KSZO ozłocony w międzynarodowym turnieju studenckim

AZS KSZO ozłocony w międzynarodowym turnieju studenckim

fot. archiwum

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przywiózł z jubileuszowego X Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Siatkówki Studenckiej złote medale. Podopieczne Dariusza Parkitnego pokonały w finale zawodniczki z Uniwersytetu Pedagogicznego w Charkowie.

Z postawy swoich zawodniczek zadowolony był szkoleniowiec ostrowieckiej drużyny, Dariusz Parkitny, choć nie ukrywał, że myśleli wcześniej o medalu. – Myślę, że ten medal był gdzieś tam brany pod uwagę z tym składem, choć brakowało nam tak naprawdę środkowych. Mieliśmy tylko młodą dziewczynę, która zagrała bardzo fajnie i pomogła nam w wielu sytuacjach – mówi trener AZS-u KSZO. W całym turnieju oprócz medali i pucharu dla zespołu nie zabrakło nagrody indywidualnej, którą jest specjalna nagroda im. Agaty Mróz, którą otrzymała podopieczna trenera Parkitnego Katarzyna Brojek.

Najważniejszy dla akademiczek mecz odbył się w półfinale, w którym to AZS zmierzył się z wielokrotnymi złotymi medalistkami festiwalu z Tarnopola. – Mecz półfinałowy ze złotym medalistą ostatnich zawodów był bardzo zacięty. Był to mecz nie tylko bardzo wyrównany, ale również bardzo fajny dla kibiców pod względem sportowym, a przede wszystkim – zwycięski dla nas. To zdecydowało o wygranej, bo w samym finale rywalem była drużyna, którą pokonaliśmy już wcześniej w rozgrywkach grupowych i był to, można powiedzieć, zespół pokroju trzecioligowego poziomu – ocenia szkoleniowiec zespołu z Ostrowca Św. Cały turniej odbywał się w Częstochowie.

Finał:
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Uniwersytet Pedagogiczny Charków 3:0 (25:11, 25:22, 25:23)Półfinał:
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Uniwersytet Ekonomiczny Tarnopol 2:1
(17:25, 25:22, 15:12)

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved