Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal podpisał nową umowę z Asseco Resovią

Andrzej Kowal podpisał nową umowę z Asseco Resovią

fot. Cezary Makarewicz

Często się mówi, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Asseco Resovia Rzeszów, mistrz Polski, kieruje się tą maksymą w przypadku trenera. Andrzej Kowal podpisał z klubem nową umowę, która będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata.

Andrzej Kowal rozpoczął trenerską karierę jako asystent Marka Karbarza, a potem Jana Sucha. W końcówce sezonu 2007/08 samodzielnie poprowadził zespół Resovii po tym, jak ze stanowiska trenera zrezygnował Jan Such. W kolejnych trzech medalowych sezonach w Asseco Resovii pomagał Ljubo Travicy, zdobywając srebro i dwa razy brąz mistrzostw Polski.

Miał również możliwość podglądania pracy trenerów polskiej reprezentacji: Raula Lozano, Daniela Castellaniego i Andrei Anastasiego oraz przez dwa sezony opiekował się kadrą B, złożoną z młodych siatkarzy. Andrzej Kowal z Resovią związał się jednak dużo wcześniej. Jako siatkarz trafił do Rzeszowa w 1990 roku i grał w Resovii, z dwuletnią przerwą, do 2002 roku.

Przed sezonem 2011/2012 został pierwszym szkoleniowcem Asseco Resovii. Dwa sezony na tym stanowisku zakończył wywalczeniem mistrzostwa Polski. Pod wodzą trenera Kowala Resovia zagrała również w finale Pucharu CEV (2012) oraz Pucharu Polski (2013).źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved