Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Amerykanin w Brnie

Amerykanin w Brnie

fot. archiwum

W Czechach oczy siatkarskiego światka zwrócone są na szóstą ekipę żeńskiej ekstraklasy, KP Brno. Wszystko za sprawą nowego trenera, którym został Andre Christopher Gonzales, zastępując na ławce trenerskiej Przemysława Kubalę.

Kibiców nad Wisłą ta informacja specjalnie nie zdziwi. Trener, jak trener, jednak w Czechach mają na to inne spojrzenie. 41-letni Gonzales, który przez dwa lata był asystentem selekcjonera żeńskiej reprezentacji USA, to pierwszy trener niebędący Czechem lub Słowakiem. – Na kandydaturę Amerykanina zdecydowaliśmy się po dłuższych poszukiwaniach. W ten sposób chcieliśmy również sprawdzić prestiż klubu poza granicami naszego kraju – tłumaczył decyzję władz KP Brno Richard Wiesner, prezes zespołu. – Ku naszemu zaskoczeniu otrzymaliśmy więcej zagranicznych zgłoszeń niż z samych Czech – dodał.

Wiesner podkreślił, że decydujące rozmowy toczyły się z czterema kandydatami. Poza Gonzalesem działacze brali pod uwagę byłego trenera reprezentacji Czech, Jirzego Sillera, Martina Hrocha oraz dotychczasowego trenera KP Brno, Przemysława Kubala. Oferta Amerykanina zainteresowała nas najbardziej. Spełniała nasze oczekiwania i dotyczyła długotrwałych planów – dodał szef klubu. Gonzales, który przyleci do Brna na początku sierpnia, ma duże doświadczenie w pracy trenerskiej. W latach 2009-2011 był pierwszym szkoleniowcem holenderskiego Amstelveenu, w roli asystenta dwukrotnie pracował w szwajcarskim Volero Zurich. W Stanach Zjednoczonych prowadził również drużyny uniwersyteckie.

źródło: dnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved