Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Serbowie sprawdzili swoją formę w meczach przeciwko Bułgarom

Serbowie sprawdzili swoją formę w meczach przeciwko Bułgarom

fot. archiwum

Serbowie oraz Bułgarzy postanowili sprawdzić swoją formę przed zbliżającą się wielkimi krokami Ligą Światową. Oba mecze testowe zostały rozegrane w belgradzkiej hali Sumice i w obydwu lepsi okazali się podopieczni Igora Kolakovicia.

Pierwszy sparing rozegrano w piątek i był on oficjalnym debiutem Camillo Placìego na stanowisku szkoleniowca Bułgarów. Nie była to udana inauguracja, bowiem jego podopieczni w czterech setach ulegli reprezentantom Serbii. Co prawda początkowo wszystko przebiegało po myśli gości, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5, lecz z czasem gospodarze doprowadzili do remisu. Wprawdzie ataki Cwetana Sokołowa ponownie dały prowadzenie jego drużynie (16:14), ale Serbowie nie dawali za wygraną i dzięki dobrej postawie Aleksandara Atanasijevicia objęli prowadzenie 1:0. Kolejny set przebiegał już pod dyktando Bułgarów, których grę prowadził Gieorgij Bratoew. Rozgrywający mnóstwo piłek posyłał do Sokołowa, którego wspierali Walentin Bratoew oraz Wiktor Josifow. Po drugiej stronie siatki jedynie Atanasijević starał się dotrzymać kroku rywalom, lecz było to zbyt mało. Dopiero w trzeciej odsłonie otrzymał wsparcie Nemanji Petricia oraz Marko Ivovicia, co natychmiast znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Najbardziej zacięty był czwarty set, bowiem obie ekipy przez niemal cały czas jego trwania walczyły punkt za punkt. Wisienką na torcie była wówczas wymiana ciosów obu atakujących: Atanasijevicia oraz Sokołowa, lecz ostatecznie to ten pierwszy otrzymał większe wsparcie kolegów z boiska, w efekcie czego w pierwszym meczu testowym triumfowali gracze Igora Kolakovicia.

Serbia – Bułgaria 3:1
(25:22, 17:25, 25:23, 32:30)

Składy zespołów:
Serbia: Kovačević U. (6), Stanković (3), Atanasijević (22), Brdjović, Lisinac (7), Petrić (14), Vujić (libero) oraz Ivović (6), Jovović (2) i Rasić (5)
Bułgaria: Bratoew G. (4), Gocew (2), Bartoew W. (13), Josifow (10), Gradinarow (7), Sokołow (28), Bożiłow (libero) oraz Miluszew (1), Waljew i Penczew N. (3)
W drugim sparingu Camillo Placì nie miał do dyspozycji Todora Skrimowa oraz Swetosława Gocewa. Pierwszy z nich ma zapalenie stawu kolanowego, drugi zaś nabawił się urazu uda. Mimo to Bułgarzy od początku przejęli inicjatywę i szybko objęli prowadzenie, w dużej mierze za sprawą Stojana Samunewa, Wiktora Josifowa i Miroslawa Gradinarowa. Serbowie co prawda zdołali doprowadzić do zaciętej końcówki, lecz nie potrafili postawić kropki nad „i”. Podenerwowani takim obrotem spraw gospodarze o wiele lepiej spisywali się w drugiej i trzeciej partii, a prym wśród nich wiedli Marko Ivović, Dušan Petković i Marko Podraščanin. Gracze Placìego przebudzili się jeszcze w czwartej odsłonie i mimo iż na pierwszej przerwie technicznej przegrywali 4:8, to dzięki wysoko dysponowanym Danailowi Miluszewowi i Todorowi Waljewowi doprowadzili do remisu w całej potyczce. W tie-breaku jednakże warunki dyktowali Serbowie, którzy dzięki Petkoviciowi i Ivoviciowi mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa nad Bułgarami.

Serbia – Bułgaria 3:2
(33:35, 25:17, 25:20, 18:25, 15:10)

Składy zespołów:
Serbia: Kovačević N. (9), Ivović (19), Stanković (5), Jovović (2), Petković (18), Podraščanin (9), Rosić (libero) oraz Kovačević U. (2), Rasić (6), Brdjović (3), Mijailović (1) i Lisinac (5)
Bułgaria: Bratoew G. (2), Samunew (10), Bartoew W. (6), Josifow (7), Gradinarow (8), Sokołow (5), Bożiłow (libero) oraz Apostołow (2), Miluszew (21), Waljew (12), Penczew N. (4) i Stanew (2)

 

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved