Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: Tytuł dla UKS-u Libero Starogard Gdański

MP młodziczek: Tytuł dla UKS-u Libero Starogard Gdański

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki ze Starogardu Gdańskiego wywalczyły złote medale w tegorocznych mistrzostwach Polski młodziczek. Srebro przypadło zawodniczkom ze Sparty Braniewo, a brąz zeszłorocznym zwyciężczyniom - UKS-owi Orzeł Malbork.

Mecz o złote medale poprzedzony był spotkaniami, w których pozostałe drużyny występujące w finale mistrzostw Polski walczyły o poszczególne pozycje w końcowej klasyfikacji. Jako pierwszy został rozegrany mecz o przedostatnie miejsce, w którym UKS Libero Wałcz pokonał Szóstkę TPS Biała Podlaska 2:1. Dla siatkarek z Wałcza było to pierwsze wygrane spotkanie w całym turnieju, a do pokonania rywalek potrzebowały one trzech partii. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, co pokazuje punktacja poszczególnych setów, jednak w końcówce więcej spokoju zachowały młodziczki z UKS-u i rozstrzygnęły pojedynek na swoją korzyść. Tytuł MVP otrzymała Aleksandra Marcinkiewicz.

W drugim spotkaniu, o piątą pozycję, młodziczki WTS-u Włocławek musiały uznać wyższość swoich rywalek z MKS-u MOS Wieliczka i zajęły szóstą lokatę. Siatkarki z Wieliczki szybko rozprawiły się z WTS-em, drugi set wygrały sporą przewagą punktową, a ze statuetki MVP cieszyła się Maria Maszek.

Legionovia Legionowo i Orzeł Malbork walczyły ze sobą o ostatnie miejsce na podium. W tym spotkaniu UKS Malbork oddał swoim przeciwniczkom tylko premierowy set, który zakończył się wygraną na przewagi Legionovii. Kolejne partie zeszłoroczne złote medalistki wygrały ze zdecydowaną przewagą i na pocieszenie po wczorajszej porażce wywiozą z Człuchowa brązowe krążki. MVP została wybrana, już po raz drugi w całym turnieju, Klaudia Kostkowska.Jako ostatnie na parkiet wyszły zawodniczki z Braniewa i Starogardu Gdańskiego, aby walczyć o złote medale i tytuł mistrza Polski młodziczek. Po trzysetowym, wyrównanym pojedynku spartanki uległy Libero Starogard Gdański i musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Najlepsza zawodniczka – Aleksandra Wąsowska – otrzymała trzecią statuetkę MVP podczas finałowego turnieju mistrzostw Polski.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Libero Starogard Gdański
2. SPS Sparta Braniewo
3. UKS Orzeł Malbork
4. LTS Legionovia Legionowo
5. MKS MOS Wieliczka
6. WTS Włocławek
7. UKS Libero Wałcz
8. SKS Szóstka TPS Biała Podlaska

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju – Daria Szczyrba (SPS Sparta Braniewo)
Najlepiej punktująca – Daria Szczyrba (SPS Sparta Braniewo)
Najlepsza atakująca – Aleksandra Rasińska (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza rozgrywająca – Weronika Wołodko (SPS Sparta Braniewo)
Najlepsza blokująca – Aleksandra Rasińska (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza zagrywająca – Dagmara Dąbrowska (UKS Orzeł Malbork)
Najlepsza broniąca – Aleksandra Żurawska (UKS Orzeł Malbork)

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej mistrzostw Polski młodziczek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved