Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matti Oivanen zagra w Olsztynie

Matti Oivanen zagra w Olsztynie

fot. archiwum

Reprezentant Finlandii Matti Oivanen został zawodnikiem Indykpolu AZS. 27-letni siatkarz grający na pozycji środkowego związał się z olsztyńskim zespołem roczną umową. Matti Oivanen to brat bliźniak Mikko, który w przeszłości grał już w PlusLidze.

Matti Oivanen urodził się 26 maja 1986 roku w Huittinen w Finlandii. Zaczął grać w siatkówkę w wieku 9 lat. Karierę zawodniczą rozpoczął w 2001 roku, kiedy to w wieku piętnastu lat zadebiutował w fińskim klubie Kiikoisten Kirma.

Już niespełna trzy lata później otrzymał cenne wyróżnienie – najlepszego debiutanta fińskiej ligi, a po kolejnych trzech – najlepiej zagrywającego zawodnika.

Grał w różnych ligach Europy. Występował między innymi w lidze francuskiej, przez dwa lata grał we włoskiej Serie A – w Coprze Piacenza (2009/2010) i Volleyu Forlì (2010/2011) – oraz w rosyjskiej Superlidze, w Guberni Niżnyj Nowogród (2011/2012). Oivanen jest reprezentantem Finlandii. Matti rozegrał już ponad 158 spotkań międzynarodowych dla fińskiej drużyny narodowej. Wcześniej, w kadrze juniorów rozegrał ponad 30 meczów.źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved