Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Laurent Tillie: Chcemy awansować do turnieju finałowego

Laurent Tillie: Chcemy awansować do turnieju finałowego

fot. archiwum

Tydzień przed pierwszym sparingiem Les Bleus trener Laurent Tillie mówi o początkach przygotowań kadry i o Lidze Światowej. - Chcemy awansować do turnieju finałowego - zapowiada szkoleniowiec francuskiej reprezentacji.

Jakie ma pan przemyślenia po prawie miesiącu przygotowań?

Laurent Tillie: – Dużo trenujemy. Po trzech tygodniach w Montpellier, w poniedziałek przyjechaliśmy tutaj (Tours – przyp. red.) i wszystko jest w porządku. Jest tutaj piękna sala, co robi różnicę. Nie mogę się już doczekać sparingów, żeby zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy.

Nowa formuła rozgrywek Ligi Światowej nie jest korzystna dla Francji…– To jest mocna grupa, to pewne. Ale to fantastyczna sprawa móc zmierzyć się z tymi wszystkimi ekipami, które się w niej znajdują. Brazylia, USA, Polska, Bułgaria i Argentyna – to wszystko są drużyny z pierwszej dziesiątki światowego rankingu.

Jeżeli chodzi o stronę fizyczną, to są to rozgrywki mocno wyczerpujące…

– Szczerze, są to rozgrywki piekielnie wyczerpujące. Jeden weekend we Francji, następnie w USA, potem powrót do Francji na mecze z Bułgarią i po dwóch weekendach znów za granicę, do Brazylii i Argentyny. Poza zmęczeniem meczami dochodzi zmęczenie przemieszczaniem się, to naprawdę jest wyczerpujące.

Jaki jest więc cel drużyny w tym turnieju? Przygotować się do mistrzostw Europy, które odbywają się we wrześniu?

– Nie, Liga Światowa jest celem. Są to zbyt ważne rozgrywki, żeby nie uczynić ich swoim celem. Chcemy awansować do turnieju finałowego. Oczywiście, będzie to trudne, ale zrobimy wszystko, by to osiągnąć.

W jaki sposób? Jak walczyć przeciwko Polsce, Brazylii?

– Nasza grupa składa się z drużyn o różnych charakterystykach. Są zespoły silne fizycznie jak Polska, Bułgaria i USA oraz zespoły bardziej kompletne jak Brazylia i Argentyna. W obu przypadkach trzeba będzie popełniać jak najmniej błędów. Generalnie, jak się gra z drużynami bardzo dobrymi, mocnymi fizycznie, popełniasz więcej błędów niż zazwyczaj. Trzeba się nauczyć większej cierpliwości, trzeba więcej bronić. Przede wszystkim nie można odpuszczać ani jednego punktu, seta, niczego.

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved