Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jan Štokr i Helena Havelkova najlepsi w Czechach

Jan Štokr i Helena Havelkova najlepsi w Czechach

fot. archiwum

Wczoraj wieczorem w Teatrze Miejskim w Brnie odbyła się gala wręczenia nagród w plebiscycie za sezon 2012/2013. Żadnym zaskoczeniem nie był fakt, iż najlepszym siatkarzem został Jan Štokr, a najlepszą siatkarką - Helena Havelkova.

W kategorii „najlepszy siatkarz” zwyciężył były atakujący Itasu Diatec Trentino, Jan Štokr. Trzydziestolatek w tym sezonie wraz z teamem z Trydentu zdobył tytuły klubowego mistrza świata oraz mistrza Włoch, a tuż po dramatycznym piątym meczu o scudetto ogłoszono, iż przenosi się do Dynama Krasnodar. – Chcę podziękować mojej rodzinie za wsparcie, a także mojej byłej już drużynie, Itasowi Diatec Trentino. W Trydencie spędziłem trzy cudowne lata – mówił Štokr.

Najlepszą siatkarką wybrano dwudziestopięcioletnią Helenę Havelkovą. Przyjmująca ostatni sezon spędziła w Dynamie Krasnodar, z którym zajęła trzecie miejsce w Superlidze oraz triumfowała w Pucharze Challenge. Dla zespołu był to pierwszy sukces w europejskich pucharach. Ponadto kapitan reprezentacji Czech miała ogromny udział w wygraniu przez Czeszki Ligi Europejskiej oraz w zakwalifikowaniu się po raz pierwszy w historii czeskiej żeńskiej siatkówki do World Grand Prix.

Prócz tego ogłoszono zwycięzców w kilku innych kategoriach. Najlepszym czeskim sędzią został Milan Labasta, trenerem męskim – Zdenek Smejkal, żeńskim – Stanislav Mitac, a młodzieżowym – Josef Lundak. W kategorii najlepszego duetu w siatkówce plażowej triumfowały ubiegłoroczne olimpijki Christine Kolocova i Marketou Slukovou. Największą gwiazdą ligi czeskiej kobiet wybrano Andreę Kossanyiovą, zaś mężczyzn – nowy nabytek Andreoli Latina, Petera Michalovica. 

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved