Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bojan Janić zakończył reprezentacyjną karierę

Bojan Janić zakończył reprezentacyjną karierę

fot. archiwum

Bojan Janić postanowił powiedzieć "dość", jeśli chodzi o reprezentowanie barw narodowych. 31-letni przyjmujący i były kapitan reprezentacji Serbii przed kilkoma dniami zrezygnował z gry w kadrze. - Lepsi ode mnie już dawno to zrobili - mówił.

Bojan Janić pierwsze powołanie do reprezentacji otrzymał w 2001 roku i od tej pory, niemal nieprzerwanie, co roku przywdziewał koszulkę z godłem Serbii. Jedynie w 2011 roku nie znalazł uznania w oczach Igora Kolakovicia, który nie powołał go na mistrzostwa Europy oraz Puchar Świata. Rok później jednak przyjmujący powrócił do kadry i wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie pełnił funkcję kapitana. Po dwunastu latach Janić podjął decyzję, by powiedzieć „pas”. – Nie chciałbym, aby robiono z tego dramat, już znacznie lepsi, więksi gracze ode mnie zrezygnowali z gry w reprezentacji, zatem nie widzę powodu, bym ja był wyjątkiem – tłumaczył Janić. – Chciałem być w porządku zarówno w stosunku do chłopaków z drużyny, jak i do całego sztabu szkoleniowego. Ja swoje już przeżyłem, rozegrałem wiele meczów, broniąc barw narodowych. Powodzenia chłopaki – dodał.

Bojan Janić w reprezentacji rozegrał 234 mecze, a na swoim koncie ma takie trofea, jak: dwa brązowe medale mistrzostw Europy (2005 i 2007 r.), jeden brązowy medal mistrzostw świata (2010 r.) i Pucharu Świata (2003 r.). Ponadto dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium finałów Ligi Światowej (2004 i 2010 r.), czterokrotnie zdobywał srebro „światówki” (2003, 2005, 2008 i 2009 r.), a także dwukrotnie (2008 i 2012 r.) reprezentował barwy narodowe podczas igrzysk olimpijskich.

źródło: inf. własna, sportske.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved