Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wojciech Kasperski nowym trenerem Volleya Rybnik

Wojciech Kasperski nowym trenerem Volleya Rybnik

fot. archiwum

TS Volley Rybnik w minionych rozgrywkach II ligi mężczyzn w grupie 2. zajął dopiero 10. lokatę. Zarząd rybnickiego klubu nie był zadowolony z tego wyniku i zdecydował, iż na stanowisku pierwszego trenera  Włodzimierza Madeja zastąpi Wojciech Kasperski.

Trener Włodzimierz Madej związał się z Volleyem Rybnik przed sezonem 2011/2012. Doświadczony szkoleniowiec mający na swoim koncie m.in. sukcesy w postaci medali mistrzostw świata juniorów (1997, 2003), mistrzostwa Polski juniorów z ekipą Jastrzębia Borynia czy też pracę w zespołach z Gliwic, Nysy, Spały i Międzyrzecza nie zdołał stworzyć w Rybniku teamu walczącego o awans do I ligi. W pierwszym roku swojej pracy Madej doprowadził Volleya do 7. miejsca, natomiast w minionych rozgrywkach zespół walczył nie w play-off, a w play-out. Wygrane z Bielawianką Bester Bielawa zapewniły rybniczanom utrzymanie, ale cele na ten sezon były zupełnie inne. – Zakładaliśmy, że sezon lepiej się dla nas ułoży, ale skończyło się tak, jak się skończyło – walczyliśmy o utrzymanie – przyznał dyrektor zarządzający Volleya, Lech Kowalski.Dwa lata pracy trenera Madeja minęły, a my nie widzieliśmy znaczącego postępu, na który liczyliśmy, podejmując współpracę z tak doświadczonym trenerem. Graliśmy cały czas na poziomie dołu tabeli, więc mogę powiedzieć, że wynik był niezadowalający. Rozstaliśmy się w przyjaznej atmosferze, ale na razie nie mamy zamiaru zatrudniać trenera Madeja w innym charakterze w naszym klubie – podsumował Kowalski.

Nowym opiekunem drugoligowego Volleya Rybnik został dotychczasowy trener grup młodzieżowych, Wojciech Kasperski.Chcemy, by trener Kasperski popracował 2-3 lata. Wojtek jest związany z rybnicką siatkówką od dawna, wyrósł w naszym klubie, dojrzał i ciągle się rozwija – skomentował wybór nowego trenera Lech Kowalski.

Wojciech Kasperski z siatkówką w Rybniku związany jest od wielu lat. Kasperski był już pierwszym trenerem rybniczan w II lidze. W sezonie 2009/2010 po kilku ligowych kolejkach został zastąpiony przez Dariusza Luksa, a prowadzenie zespołu zostało mu powierzone po raz kolejny w sezonie 2010/2011. – Teraz przed klubem i przede mną dosyć trudne zadanie – musimy zebrać zespół, który będzie grał o wyższe cele niż tylko utrzymanie się w lidze – przyznał nowy opiekun drugoligowego Volleya.W ostatnich latach Wojciech Kasperski był trenerem grup młodzieżowych Volleya Rybnik i odnosił z nimi niemałe sukcesy. W ubiegłym sezonie z zespołem kadetów zajął siódme miejsce w mistrzostwach Polski, a w niedawno zakończonych rozgrywkach juniorskich również dotarł do fazy finałowej, w której młodzi siatkarze z Rybnika zajęli ósme miejsce. Czy Wojciech Kasperski wprowadzi do drugoligowej drużyny młodych siatkarzy, z którymi miał okazję współpracować przez ostatnie dwa lata? – Z pewnością do zespołu zostaną wprowadzeni młodsi gracze. Klub od lat podejmuje działania, by grało u nas jak najwięcej wychowanków, jak najwięcej naszej młodzieży. Poprzedni sezon pokazał, że praca z młodzieżą pod względem organizacyjnym i szkoleniowym układa się coraz lepiej. Myślę, że w perspektywie roku czy dwóch lat gra klubu może opierać się na wychowankach, czego sobie w Rybniku życzymy – podsumował nowy szkoleniowiec rybniczan.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved