Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne zmiany w rosyjskiej Superlidze

Kolejne zmiany w rosyjskiej Superlidze

fot. archiwum

Mimo że rozgrywki w Superlidze rosyjskiej skończyły się tydzień temu, to już głośno się robi o transferach w Rosji. Największych zmian można się spodziewać w Uralu Ufa, gdyż na razie w klubie na przyszły sezon zostało jedynie pięciu zawodników.

Najpierw drużynę z Ufy opuścił Miguel Falasca, który zakończywszy karierę zawodnika, objął trenerski stołek w Bełchatowie. Z Uralem pożegnali się dotychczasowi liderzy zespołu – doświadczeni Aleksiej Werbow oraz Aleksiej Kazakow. Obaj grę kontynuować będą w Zenicie Kazań. Natomiast Leandro Vissotto wybrał ofertę Halkbanku Ankara. Oprócz tego kontraktów nie przedłużyli: Andriej Aszczew, Maksim Botin, Maksim Pantelejmonienko, a nad ofertą z Nowosybirska poważnie zastanawia się Paweł Abramow.

W Zenicie Kazań nie zobaczymy w przyszłym sezonie siedmiu siatkarzy, a są to: Bierieżko, Vermiglio, Kołodiński, Obmoczajew, Czeremisin, Matyczenko, Diemakow oraz Amerykanin Lee. Oprócz Łukasza Żygadły, Werbowa i Kazakowa w Kazaniu zagra przyjmujący Moczałow, występujący wcześniej w Dynamie Krasnodar.

Atakujący Marcus Nilsson, występujący w Lokomotiwie Nowosybirsk, podpisał kontrakt z Kuzbassem Kemerowo, natomiast Paweł Moroz, grający na tej samej pozycji w Kemerowie, będzie reprezentował barwy Lokomotiwu w przyszłym sezonie. Do Kemerowa przenieśli się również Earvin oraz Eric N’Gapeth.Po tym, jak z Dynama Moskwa odszedł trener Jurij Czerednik, klub podpisał umowę z Mariczewem, który jednocześnie jest selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Rosji. Do Moskwy oprócz Mariczewa i Birjukowa wybiera się również Siergiej Tiutlin – najskuteczniejszy siatkarz rundy zasadniczej.

W Dynamie Krasnodar zagra Jan Stokr. Czeski atakujący, reprezentujący przez trzy lata barwy Trentino, będzie sporym wzmocnieniem dla zespołu z Krasnodaru. Oprócz niego do zespołu dołączy trener reprezentacji Argentyny Javier Weber, mistrz olimpijski Bierieżko oraz Aszczew i Kalinin.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved