Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W obu turniejach wykrystalizowała się czołówka

II liga M: W obu turniejach wykrystalizowała się czołówka

fot. archiwum

W Miliczu i Tychach rozgrywane są turnieje półfinałowe II ligi mężczyzn. Już po dzisiejszych pojedynkach wiemy kto będzie walczyć o awans na zaplecze PlusLigi. Jak na razie w obu turniejach po dwa zespoły mają na swoim koncie komplet wygranych.

W turnieju rozgrywanym w Tychach drugie zwycięstwa zapisały na swoim koncie zespoły Avii Świdnik oraz miejscowego TKS-u. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu świdniczanie pokonali zwycięzców grupy III – siatkarzy Caro Rzeczyca. Ekipa Avii po dwóch dość łatwo wygranych odsłonach pozwoliła rywalom przejąć inicjatywę na boisku, co zaowocowało wygraną zespołu z Rzeczycy w trzecim secie. Ostatecznie w kolejnej partii świdniczanie wrócili do swojej dobrej dyspozycji, zwłaszcza w polu zagrywki, i zakończyli pojedynek na swoją korzyść. – Tak jak się spodziewaliśmy, zespół Avii Świdnik narzucił nam swoje tempo gry od samego początku. Zagrywka była kluczowym elementem, ale w sumie zawsze się od tego zaczyna. Skutecznie odrzucili nas od siatki, w dodatku dobrze ustawiali blok i było ciężko skończyć akcje z piłek odrzuconych od siatki – ocenia spotkanie przyjmujący Caro Rzeczyca Michał Makowski.Życzę im szczęścia, bo na pewno z tym składem zasługują na awans i grę w I lidze – dodaje.

Avia jest już pewna awansu do finałowego turnieju, ale o tym, z którego miejsca to zrobi, zdecyduje jutrzejszy pojedynek z gospodarzami. Dzisiaj zespół TKS-u Tychy pokonał w trzech odsłonach kaliszan. Największy wpływ na przebieg całego pojedynku miała pierwsza odsłona. W niej w samej końcówce triumfowali miejscowi, co zwiększyło ich pewność siebie w dalszej potyczce. Siatkarze MKS-u dzielnie starali się dotrzymywać im kroku, jednak w decydujących momentach więcej opanowania wykazywali miejscowi, którzy zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo.

Avia Świdnik – Caro Rzeczyca 3:1
(25:21, 25:15, 18:25, 25:19)
MKS Kalisz – TKS Tychy 0:3
(23:25, 19:25, 22:25)
W milickim turnieju pierwsi na boisko wybiegli dziś siatkarze z Krakowa i Hajnówki. Borykający się z wieloma problemami hajnowianie, choć starali się walczyć, nie zdołali, zwłaszcza w końcówkach, zagrozić rywalom. AZS AGH był lepszy praktycznie we wszystkich elementach gry, zapisując na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Niezwykle emocjonujący pojedynek obejrzeli kibice milickiego KS-u, który stoczył zacięty, pięciosetowy mecz z ekipą z Wrześni. W tym spotkaniu o wygranej decydowało wszystko – szczęście, umiejętności chłodne głowy, zgranie i co ważne – zespołowość w akcjach, które były kluczowe dla końcowego wyniku. Obie drużyny zaliczały przy tym momenty bardzo falującej gry, co wykorzystywali zawodnicy po drugiej stronie siatki. Obronną ręką z całej tej potyczki wyszli gospodarze.

AGH 100RK AZS Kraków – Pronar Hajnówka 3:0
(25:19, 25:20, 25:20)

Krispol Września – KS Milicz 2:3
(25:22, 19:25, 25:16, 25:27, 12:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabele turniejów półfinałowych II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved