Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman wróci do Włoch?

Zbigniew Bartman wróci do Włoch?

fot. Przemysław Cyrulik

We włoskich mediach pojawiła się garść nowych informacji dotyczących transferów. I tak, niewykluczone, że Zbigniew Bartman powróci na Półwysep Apeniński, podobnie jak Matteo Martino, zaś Cristian Savani zostanie w swojej ojczyźnie.

Zbigniew Bartman to prawdziwy siatkarski obieżyświat, który w niemal w żadnym z klubów, w których dotychczas grał, nie został dłużej niż rok. Nikogo zatem nie zdziwiła informacja, iż atakujący nie będzie w przyszłym sezonie bronić barw mistrza Polski, lecz szuka nowego pracodawcy. Wiele mówiło się o tym, iż Bartman obierze turecki kierunek, tymczasem okazało się, iż ma on ofertę z Italii, a konkretniej z Casy Modena. Trenerem ekipy z prowincji Emilia-Romania jest Angelo Lorenzetti, z którym Polak współpracował już w sezonie 2006/2007, kiedy to reprezentował barwy Marmi Lanza Verona.

Kolejna wiadomość, która z pewnością zainteresuje polskich kibiców, jest taka, iż Cristian Savani jest kuszony nie tylko przez Resovię Rzeszów, ale też przez klubowego wicemistrza Europy, Bre Bankę Lannutti Cuneo. Bardzo prawdopodobne jest też to, że do Włoch powróci doskonale w Polsce znany Matteo Martino. Były zawodnik Jastrzębskiego Węgla ma ofertę z zespołu Andrei Gianiego, Marmi Lanza Verona. – To prawda, zarząd klubu kontaktował się ze mną. Muszę jednak to przemyśleć, ale na razie skupiam się na grze w plażówkę – mówił Martino.

Nie tylko tuzy włoskiej siatkówki się zbroją. Sir Safety Perugia pozyskał w swe szeregi kolejnego zawodnika, którym jest dwudziestotrzyletni serbski rozgrywający, Mihajlo Mitić. CMC Ravenna natomiast wzmocniła się, kontraktując Andreę Bariego, Benjamina Toniuttiego, Kevina Tillie oraz Nielsa Klapwijka. W Castellanie Grotte, której nowym trenerem został Bruno Bagnoli, zarząd robi wszystko, by zatrzymać trio Giulio Sabbi, Wiktor Josifow i Alessandro Paparoni. Do teamu z Apulii ponadto przymierzani są Ludovico Dolfo, Enrico Cester i Marco Falaschi, a także ktoś z duetu Uroš Kovačević/Tijs Ter Horst.Wzmocnień dokonała też Andreoli Latina, która w przyszłym sezonie wystąpi w Pucharze Challenge na skutek tego, iż na grę w europejskich pucharach nie zdecydowały się drużyny Casy Modena i Sir Safety Perugia. Do teamu z Lacjum trafili środkowi Davide Candellaro i Matteo Paris, a także słowacki atakujący, Peter Michalovič. – Nasza polityka polega na tym, by wyszukiwać młodych, utalentowanych graczy i ogrywać ich na poziomie walki o scudetto. To nie nadwyręży budżetu klubu, a przeciwnie, jest bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Michalovič pasuje idealnie do naszych założeń: ma 23 lata, to wielki talent i bardzo pracowity siatkarz. Wierzę, że szybko stanie się naszym kluczowym zawodnikiem, zdolnym do gry na wysokim, światowym poziomie – skomentował transfer Słowaka Roberto Santilli.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved