Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ural Ufa nie wystąpi w Lidze Mistrzów 2013/2014

Ural Ufa nie wystąpi w Lidze Mistrzów 2013/2014

fot. archiwum

Siatkarze Uralu Ufa, którzy miniony sezon w Superlidze zakończyli ze srebrnymi medalami na szyjach, nie wystąpią w rozpoczynającej się już jesienią Lidze Mistrzów. O tym, że istnieje takie zagrożenie, spekulowano już od jakiegoś czasu.

Srebrny medal wywalczony po przegranym finale z Biełogorie Biełgorod dał Uralowi Ufa prawo gry w Lidze Mistrzów. Od jakiegoś czasu spekulowano jednak, że drużyna może jednak nie zostać zgłoszona do rozgrywek ze względu na brak odpowiedniej hali. Dziś te przypuszczenia zostały potwierdzone. – Zdecydowaliśmy się nie brać udziału w Lidze Mistrzów. Głównym powodem jest brak odpowiedniej hali – poinformował dyrektor generalny klubu, Anton Ledniew.

Nie bez znaczenia na pewno są także ubytki kadrowe, jakich doznał zespół. Odeszło aż dziewięciu graczy: Leandro Vissotto, Aleksiej Spiridonow, Andriej Aschev, Aleksiej Werbow, Aleksiej Kazakow, Paweł Abramow, Maksim Botin, Maksim Panteleymonenko i kończący karierę Miguel Falasca.

Ural Ufa w Lidze Mistrzów zastąpi najprawdopodobniej Zenit Kazań, brązowy medalista ostatniego sezonu Superligi.źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved