Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Natalia Gajewska: Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie

Natalia Gajewska: Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie

fot. archiwum

W ogłoszonym wczoraj składzie reprezentacji Polski siatkarek znalazło się nazwisko Natalii Gajewskiej. Młoda rozgrywająca w rozmowie ze Strefą Siatkówki przyznała, ze decyzja Piotra Makowskiego nieco ją zaskoczyła, ale chce się pokazać z dobrej strony.

Wczoraj ogłoszono skład reprezentacji Polski seniorek. Znalazłaś się w gronie wybranym przez selekcjonera Piotra Makowskiego. Na pewno dla młodej zawodniczki to duże wyróżnienie i powód do radości.

Natalia Gajewska: – Szczerze mówiąc, byłam bardzo zaskoczona, gdy zobaczyłam swoje nazwisko na liście powołanych. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i powód do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Z jakimi nadziejami udasz się już 24 maja do Szczyrku? Widać, że na twojej pozycji konkurencja jest bardzo duża. Wierzysz, że uda ci się zaprezentować swoje umiejętności na parkiecie w biało-czerwonej koszulce?– Do Szczyrku niestety nie pojadę 24 maja, gdyż czeka mnie jeszcze matura. Na zgrupowaniu pojawię się kilka dni później. Chciałabym pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć nowe umiejętności. Na mojej pozycji znajdują się klasowe zawodniczki ze sporymi osiągnięciami.

Czy fakt, że spotkasz tam wiele dziewczyn, które doskonale znasz chociażby z rozgrywek młodzieżowych, może okazać się pomocny jeżeli chodzi o aklimatyzację w zespole?

– Na pewno tak. Większość zawodniczek jest mi znanych i cieszę się, że możemy trenować w takim gronie. Myślę, że z aklimatyzacją nie będzie większych problemów.

– W reprezentacji znalazło się wiele młodych, perspektywicznych zawodniczek oraz grupa doświadczonych dziewczyn. Czy twoim zdaniem taka mieszanka może przynieść korzyści dla zespołu i co za tym idzie – wyniki, których ta kadra tak potrzebuje?

– Uważam, że dawanie szansy młodym zawodniczkom to dobry prognostyk na przyszłość. Od starszych dziewczyn możemy uczyć się boiskowych zachowań. Ich doświadczenie pomoże nam zrobić następny krok naprzód.  Sukces jest bardzo potrzebny polskiej drużynie, nie ulega to wątpliwości. Mam nadzieję, że ten rok przyniesie wiele radości.

Dla ciebie są to pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce i nie mogę przy okazji nie zapytać o nieudane niestety kwalifikacje do MŚ. Czy z perspektywy czasu masz już jakieś głębsze przemyślenia na temat tego, czego zabrakło w podmoskiewskim Ramenskoje?

Ciężko mi mówić na ten temat, bo do teraz zastanawiam się, co było przyczyną tak słabego występu. W poprzednich imprezach zawsze znane byłyśmy z tego, że zostawiałyśmy serce na boisku, walczyłyśmy do ostatniego gwizdka. Tutaj tego zabrakło. Nie potrafię odpowiedzieć sobie dlaczego. Przecież każda z nas chciała pojechać na mistrzostwa świata, zakończyć okres juniorski z krążkiem na szyi. Może było to winą przekonania, że ten awans nam się należy, bo przecież w poprzednich latach się udawało. Grupa w jakiej się znalazłyśmy postawiła nam nie lada wyzwanie, które jak się potem okazało – po prostu nas przerosło. Może gdybyśmy doprowadziły do zwycięskiego tie-breaka w meczu z grającą na naprawdę niezłym poziomie Słowenią, mecz z Rosją wyglądałby inaczej. Jednak to co się stało, już się nie odstanie, był to dla nas kubeł zimnej wody, który nas wiele nauczył.

I jeszcze na koniec zapytam o twoją przyszłość klubową. Ostatnio reprezentowałaś barwy zespołu z Murowanej Gośliny. Planujesz zmianę drużyny?

– Sezon spędzony w Murowanej Goślinie wspominam bardzo dobrze. Zarówno pod względem sportowym, jak i atmosfery, jaka panowała w drużynie. Co do przyszłości, czas pokaże gdzie będę kontynuować siatkarską przygodę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved