Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joanna Sowa: Jesteśmy w bojowych nastrojach

Joanna Sowa: Jesteśmy w bojowych nastrojach

fot. archiwum

Już w najbliższy piątek siatkarki Piasta Szczecin rozpoczną półfinałowy turniej o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. - Zaczynamy najważniejszy turniej w sezonie - mówi rozgrywająca zachodniopomorskiego zespołu, Joanna Sowa.

Podopieczne Rafała Prusa udały się do Częstochowy w czwartek. – Jesteśmy oczywiście w bojowych nastrojach. W piątek zaczynamy najważniejszy turniej w sezonie. Przyjechałyśmy tutaj w dobrych humorach i mam nadzieję, że zakończymy go w równie świetnych nastrojach – mówi Joanna Sowa. Siatkarka przyznała także, że ona i jaj koleżanki już dawno zapomniały o porażce w finale rywalizacji grupowej z Zawiszą Sulechów. – To było dawno temu i już o tym zapomniałyśmy. Tutaj są zupełnie inne zespoły i na nich się teraz skupiamy. Z Zawiszą mamy nadzieję się spotkać w turnieju finałowym – mówi rozgrywająca Piasta.

W Częstochowie rywalami szczecinianek będą: AZS LSW Warszawa, Developres Rzeszów i SPS Politechnika Częstochowska. – Tak naprawdę mało znamy te dziewczyny. Można je kojarzyć z poszczególnych zespołów, ale nie widziałyśmy ich w tych składach. Oglądałyśmy wprawdzie video, ale może się okazać, że zagrają zupełnie inną siatkówkę. Tak naprawdę dopiero na miejscu przekonamy się, co te zespoły pokazują. Pierwszy mecz gramy z zespołem z Rzeszowa, a potem będziemy mogły obejrzeć pojedynek drużyn z Warszawy i Częstochowy – opowiada Joanna Sowa.

Siatkarki Piasta zdaniem ekspertów nie są faworytem, wyżej stoją notowania chociażby Deveropresu. Zdaniem rozgrywającej Piasta to nawet lepiej. – Faworyt ma zawsze najgorzej, bo on musi, a my możemy. Te zespoły pewnie wcześniej się widziały na jakimś turnieju i mogą więcej o sobie powiedzieć, czy są faworytem, czy też nie. My jedziemy w ciemno i dopiero o wszystkim się przekonamy – mówi Joanna Sowa, której zdaniem w obliczu problemów zespołów pierwszoligowych do zaplecza ORLEN Ligi może w nowym sezonie dołączyć więcej zespołów niż dwa, o których mówi regulamin.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved